Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Международен пленер по текстил - Чипровци

+7
vili_vst
VENCI
jordanka_zamfirova
kalina
elana
tcvetelinka
Ваня Мицкина
11 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by Ваня Мицкина Пет Сеп 12, 2008 2:41 pm

Аз съм една от маймуните, които учеха в паралелката по изящни изкуства и килимарство, но за съжаление не съм поканена. Тази паралелка привличаше много ученици от цяла България. Но благодарение на учителите, които сега са едни от организаторите на пленера и които направиха всичко възможно с противното си държание да я закрият,.......................липсата и вече е факт. И за какво е този пленер? Да ги бием с тупицуту по глупавицуту белким се опрае????
Ваня Мицкина
Ваня Мицкина
нов член
нов член

Брой мнения : 29
Join date : 12.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by tcvetelinka Пет Сеп 12, 2008 3:27 pm

И аз съм завършила тази паралелка и не преподавателите са я съсипали. Що се отнася до поканите в организацията на пленума има нещо гнило за мен, въпреки, че аз имам покана. Би ли уточинала, кои точно учители са организатори на този пленум,maimunata? Незнам по кое време си учила, но не си права поне за мен относно преподавтелите по рисуване.
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty пленер

Писане by Ваня Мицкина Пет Сеп 12, 2008 4:00 pm

Не става въобще дума за преподавателите по рисуване. Те дори са страхотни професионалисти. Но ти също знаеш колко хора напуснкаха заради учителите по общообразователни предмети и колко ученика бяха в паралелка след твоя випуск и как ги приемаха. А всички помним първия успешно завършил клас, но помня и последния.
Ваня Мицкина
Ваня Мицкина
нов член
нов член

Брой мнения : 29
Join date : 12.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by tcvetelinka Пет Сеп 12, 2008 4:30 pm

Права си. Знам, това си е самата истина, ама тогава си имах доста проблеми със същите тези учители по-другите предмети. Мисля, че организаторите въобще не са си направили труда да видят випуските и хората, които са учили, карали са наслуки.
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by elana Пет Сеп 12, 2008 10:07 pm

Май така излиза.
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by kalina Пон Сеп 15, 2008 3:12 pm

Здравейте на всички във темата за Пленерът е част от празничния календар по повод Европейските дни на наследството - съвместна инициатива на Съвета на Европа и на Европейската комисия. Тя се осъществява под девиза "Европа, общо наследство", а националната й тема е "Заедно в многообразието". Тази проява се реализира благодарение на участието на Община Чипровци в национален проект "Къща" в рамките на Европейската година на междукултурния диалог 2008, с партньорството на Историческия музей и ОУ "Петър Парчевич" - Чипровци, уточни Йорданка Замфирова от Община Чипровци. Координатор на проекта е Йорданка Ангелова, която всъщност не познава почти никои от паралеките пряко от ОУ "Петър Парчевич" . Аз съм една от участничките в пленера разбрах от моята съученичка в Чипровци за него, и същон нямах покана. Вярвам, че всеки който е имал желание да участва и без покана можеше да се включи като мен ( Аз не се сърдя лично на никой затова защото от тогава са минали 17 години) в това не си търсете виновни или оправдание, че не сте присъствали на това събитие.
kalina
kalina
нов член
нов член

Брой мнения : 11
Join date : 15.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by kalina Пон Сеп 15, 2008 3:20 pm

Тук можете да видите аватара които работи изработихме само за 4 дни,че желание е само да иамш хората се бяха погрижили за всичко останало. Имаше необходимите материали за рисуване и тъкане, даже някои деца участваха с детски рисунки на тема "Чипровският килим".
kalina
kalina
нов член
нов член

Брой мнения : 11
Join date : 15.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by kalina Пон Сеп 15, 2008 3:26 pm

регионалните медии отразиха събитието в сайтовете си: http://www.kafene.bg/?p=article&aid=3930
http://www.folklore-bg.com/index.php?option=com_content&task=view&id=652&Itemid=70
http://montana-dnes.com/modules.php?name=News&op=SeeNews&id=3033
http://ogosta.com/index.php?option=com_content&task=view&id=2805&Itemid=430

На 28 септември 2008 г. ще бъде открита изложба с произведения от пленера и експонати на творци от сдружение "Танец". Тогава можете да се обадите директно на Йорданка Ангелова за повече информация:
0893348756
kalina
kalina
нов член
нов член

Брой мнения : 11
Join date : 15.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by tcvetelinka Пон Сеп 15, 2008 4:07 pm

Значи никой от тук не се оправдава. Просто хората искаха да знаят, защо не са поканени и те, след, като са завършили същото училище. На никой организатор не му е оправдание след, като ще организира такова събитие да не се поинтересува за випуските. Нали за това се води организатор, и считай ти си научила, защото имаш позната от там? Ами другите?

Мислиш ли, че щяхте да сте шепа хора, ако наистан бяха уведомени всички випуски? Аз не мисля. Значи целия извод е парите се усвоиха, пленера се проведе при абсолютно никаква гластнот и прозрачност.
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by kalina Пон Сеп 15, 2008 6:14 pm

Ама сладури нали се сещате, че г-жа Ангелова е нова отскоро се среща с проблемите на общината. Не че искам лично нея да защитавам наистина няма как да ни познава, като е била доскоро Софиянка, както всъщност въпросните учители (по-горе описаните) не са и дали никаква информация. Имаше една статия, че дошли "Янки да тъчат килими" еми стойте във форума и си говорете докато чужденците от въпросния "Корпус на мира" извличат ползи и средства от програмите, както Пиротчани искат да изкарат чипровския килим, че е наследство на техните деди. Аз ви прозовавам като бивши ученици на ОУ "Петър Парчевич", да направиме всичко възможно да се обединиме в една едничка цел. Килимите да си останат наш символ и основа за народно достояние, пример за индентичност на българското творчество образец за майсторство и духовно вдъхновение.
kalina
kalina
нов член
нов член

Брой мнения : 11
Join date : 15.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by kalina Пон Сеп 15, 2008 6:33 pm

А имаше и една съученичка на която и казахме навреме да се включи и въпреки това тя първо каза че е нямала отпуска за това събитие. И после се сърдеше защо нямала покана лично до нея. Е какво излиза, че не е това че не е имала покана в крайна сметка. Но не трябва да се сърди и на нас като съученици, че сме и казали аз също нямах въпросната покана. Но всъщност когато се обадих и обясних, че само две години съм учила не съм завършила училището с радост ме приеха в пленера. Вярвам че в всеки един от вас щеше отношението да е такова топло и гостоприемно стига да сте имали времето и желанието да опитате. А това дали сте искали е друг въпрос - гордост от която не печели друг само онези които споменах по-горе (чужденците).
kalina
kalina
нов член
нов член

Брой мнения : 11
Join date : 15.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by tcvetelinka Пон Сеп 15, 2008 6:35 pm

Голи оправдания нали това всичко се организира и със съдействието на училището, а директор му е Тренчева. Така, че не ни обяснявай, кой е нов и,кой не. Във всяко училище има архиви ,това е и не ти трябват връзки за да поканиш всички. А и в крайна сметака самите покани за мен са доста пошло направени, някой пак е усвоявал.
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by Ваня Мицкина Вто Сеп 16, 2008 10:22 am

Незнам само кой би повярвал в това, че Йорданка Ангелова или Йорданка Замфирова, тук става въпрос за едно и също лице, не знае и не познава хората, които са учили в тази паралелка??? Аз лично я познавам, дори сме близки и тя знае много добре къде и какво съм учила. Една подробност:СОУ беше преди, сега е ОУ. А по повод да запазим нашите ценостти и наследство мисля, че всеки във този форум е позитивен. Но самите организатори на пленера имат ли тази цел??? Поведението им говори точно обратното. Колко хора от завършилите тази паралелка бяха на пленера??? Точно 2ма. Това гластност и численост ли е? На такива събития им трябват по добре организирани и ориентирани хора. Или може би има нещо друго, което ги е спряло да се представят по добре..................
Ваня Мицкина
Ваня Мицкина
нов член
нов член

Брой мнения : 29
Join date : 12.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by tcvetelinka Вто Сеп 16, 2008 11:33 am

Това нещо се оказа май наистина гореща тема, не е зле някой от тези хорица да имат поне достойнството и да напишат ред по-темата за да ни отговорят на въпросите. Лошото е знаете ли кое, че май те имат форума ни за нищо и затова не го и посещтавт. Хубавто е, че има място където можем ние да се изкажем по въпроса.
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by kalina Вто Сеп 16, 2008 12:25 pm

Сагласна съм със всички вас но ето вижте къде работи нашия бивш учител Георги Тачев можете да му пишете на Е-мейла: george@modamagazine.bg
http://modamagazine.bg/index.php?page=2
оправданието му е, че не е имал отпуска за да участва лично в пленера по текстил. Дано поне се включи на изложбата тялом да присъства не само духом там. А другите ни учители Овчаров и Чаушева (пенсионерка) са възрастни може би не са имали възможност да пътуват и присъстват лично твъдеше се, че са уведомени за събитието. Поне получих някаква информация от Г-жа Тачева и Г-н Николов когато попитах за преподавателите ни по специалните предмети.
kalina
kalina
нов член
нов член

Брой мнения : 11
Join date : 15.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by Ваня Мицкина Вто Сеп 16, 2008 1:04 pm

Ами това е нормално да нямат възможност всички да дойдат. Всички сме работещи хора и не сме си плануваме отпуската в седмицата на пленера, за който дори не сме и подозирали. Това можеше да се помисли от организаторите и за тази цел да се поканят повече хора. Много ми е чудно на тази изложба ще има ли кво да се покаже от направеното точно на този пленер.
Ваня Мицкина
Ваня Мицкина
нов член
нов член

Брой мнения : 29
Join date : 12.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by tcvetelinka Вто Сеп 16, 2008 1:11 pm

Доколкото разбрах даже щяло да има награждаване на най-добрата работа направена на пленума. Тези дни ще съм там и дано засека прослувутата изложба. Според мен в този пленум трябваше да има и поканени от старите баби , които още такът килими. Все пак те са пазителите на тази традиция, а не останаха много.

Николов беше ли на пленума?
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by jordanka_zamfirova Сря Сеп 17, 2008 9:09 am

Здравейте!
Поздравления за форума!
Координатор съм на проекта "Чипровският килим - вековна традиция и модерна алтернатива". Средствата с които разполага проекта са 6 195 лв с ДДС. Не са много, но бяха възможност за търсене на партньорство с Министерството на културата и реклама на килима и в европейската страница за Междукултурен диалог. Чипровският килим заслужено представя България като част от проект "Къща".
Средствата са разпределени за провеждане на пленера/участваха 35 човека/, брошура за килима, изработване на сгъваеми рамки за килими /необходими за изложби/, организиране на изложба, която ще бъде открита на 28.09 в Ритуалната зала.
Радвам се,че Таня ми изпрати адреса на форума. Ако го имах ...може би участието на бившите ученици на художествените паралелки щеше да е по-високо. Изпратени бяха 120 покани през юли, от които 50 на момичетата и момчетата учили в Чипровци от различни части на страната. Единствено се върна писмо на Боряна Андреева Колева.Поканени бяха и всички преподаватели по рисуване. Обадиха се Лили Чаушева, Невена, Р.Върбанов с извинение, че не могат да участват.
Благодаря на Калина, Елка, Виолета и Велика, които се включиха не само в пленера, но и дадоха прекрасни идеи за проекти, свързани с килима.
Всеки, които желае може да изложи своите килимчета и килими на 28.09. Очакваме около 25 гости от Министерство на културата и възможност за организиране на нови изложби. Ценко и г-жа Тачева ще аранжират изложбата.
Успех!
jordanka_zamfirova
jordanka_zamfirova
нов член
нов член

Брой мнения : 7
Join date : 17.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by tcvetelinka Сря Сеп 17, 2008 10:15 am

Страхотно от колко часа ще бъде изложбата за да си преценя времето?
И може ли да попитам има ли някакъв начин и ние да си вземем такава брошура?
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by kalina Сря Сеп 17, 2008 2:33 pm

Eto mojete da vidite uchilishteto v koeto se premestih sled kato uchih 2 godini v SOU "Petar Parchevich" Chiprovzi.
http://51sou-galery.atspace.com/
Tova e tehnia sait i e mnogo ideen mojeme da vzaimstvame ideiata za takav sait sashto na bivshi uchenici i za SOU "Petar Parchevich" Chiprovzi. Sega estetsveno po haplivite ezici shte kajat -"Niamame sait na Choprovzi che da imame takav na uchilishteto". Da no shte vi zaradvam s novinata che shte ima realen sait na Chiprovzi tam shte bade pomesten goliam obem s informacia za obshtinata, rabota, kultura, konkursi, kontakti i dr. No samo kazvam che moje da se raboti po podoben proekt i za samoto uchilishte. Kato obache uchastvat bivshite uchenici sas svoi raboti mojeme da si organizirame izlojba v uchilishteto i da se govori s G-ja Trencheva za tazi ideia za da se vazrodi zakritata paraleka po izobrazitelno izkustvo.
kalina
kalina
нов член
нов член

Брой мнения : 11
Join date : 15.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by kalina Сря Сеп 17, 2008 2:38 pm

A za da privlekat malkite uchenici im organizirat konkurs vijte sami,
http://radosta.atspace.com/target0.html
nadiavam se i obshtinarite da vidiat kolko e ideina iniciativata kam malkite deca uchenici koito hodiat pri babite si prez vakanciite v Chiprovzi da im se organizirat takiva konkursi ot malki da se podgotviat za vaprosnite paralelki ako iskame realno vazrojneieto im v "Petar Parchevich".
kalina
kalina
нов член
нов член

Брой мнения : 11
Join date : 15.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by Гост Сря Сеп 17, 2008 3:47 pm

kalina ще те помоля само, да пишеш на кирилица!
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by Гост Сря Сеп 17, 2008 3:57 pm

Колкото до сайт на училище "Петър Парчевич" или общината - не мисля, че това е проблем. Община Чипровци има сайт, който трябваше да е пуснат още доста одавна, ама ... До като се пусне официален сайт сте добре дошли във https://chiprovec.bulgarianforum.net Very Happy и този ако работи http://www.montanachiprovtzi-bg.com/
За конкурсите за децата на Чипровци, просто след някой година и деца няма да има. Вече няма и Център за работа с деца ...
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by Гост Сря Сеп 17, 2008 4:43 pm

www.chiprovci.com никога не е бил сайт на Община Чипровци. Мисля, че го бяха направили едни момчета от Монтана и София. Платеният домейн е www.chiprovtsi.bg, но както виждате сайт няма. Пробно беше качен на сървъра на Cybermark и беше доста готин като дизайн.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by Гост Сря Сеп 17, 2008 4:44 pm

Кои са "Трите орисници" ? Very Happy Very Happy Very Happy
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by tcvetelinka Сря Сеп 17, 2008 4:46 pm

Може да няма сайт, но си имаме готин форум. Ако всички се обединим може към форума и сайт да си направим.
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by tcvetelinka Сря Сеп 17, 2008 4:51 pm

Тво си е новина за мен незнаех, че е имало друг освен онзи, който е и в момента ,като го отвориш и веднага го махаш.
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by Гост Сря Сеп 17, 2008 4:56 pm

tana написа:Не става въпрос за дизайна, а за това, което пишеше вътре.

Ами като не е пуснат - нищо не пише в него. А дизайна е доста важен за популярноста на един сайт. С отварянето ако не ти хване окото - просто му даваш Close, а може да има много стойностна информация вътре. www.chiprovtsi.bg трябва да съдържа цялата информация за община Чипровци, за дейноста на администрацията и съветниците, предстоящи събития, може би трябва да има online заявления да си подават или поне готови формуляри на общината.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by Ваня Мицкина Сря Сеп 17, 2008 5:15 pm

Да, училището се оказа малко и затова бяха поканени само 50 човека от бившите възпитаници. Но по какъв критерий бяха избрани,никой не знае. Можем само да гадаем. Та аз мисля на тази изложба да раздам почетни награди на организаторите, а на участниците по един тиквен медал.
Ваня Мицкина
Ваня Мицкина
нов член
нов член

Брой мнения : 29
Join date : 12.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by Ваня Мицкина Сря Сеп 17, 2008 5:25 pm

Еми за тях по една свирка да си свиркат. Щом организаторите не са те преценили че ставаш, значи е така и свирката ти е много.
Ваня Мицкина
Ваня Мицкина
нов член
нов член

Брой мнения : 29
Join date : 12.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by kalina Сря Сеп 17, 2008 6:00 pm

Благодаря за забележката важно да се пише на кирилица извинете.
Та за децата което ви споменах по-горе да те не са останали никъде вече благодарение на това, че живота и работата ни е в големите градове. Да, деца не са останали ама си ходят за ваканциите при братовчеди, баби и дядовци никои не може да ме убеди в обратното затова. Защотото аз лично видях как се родиха рисунките на такива деца докато беше пленера и имаха желание за рисуване. Стига някои да им даде тема и да им запази интереса да се занимават. Повярвайте настина че това може да стане и да не бъде само като идея. Но има едно нещо като страничен наблюдател от само това ми ходене за толкова години там ми направи впечатление следното нещо.
Града е опустял, няма млади хора, но не е умрял за тези които живеят и се борят да го съживят. Друго нещо искам да споделя имам поглед и за други родни местенца в посока Врачанско и Плевенско и мога да кажа, че Чипровци е добре има все пак какво да се желае в цялата ни страна като общо. Никои не видях да взима нещо не вересия от магазините и хората да ходят като сенки по улиците, да нямат настроение за пиене и живот. Та идеите които споделям с вас е като общо да прииждат и да привличате повече млади хора като ги развеждате и им казвате, че там не е Рая на света но има какво да се види, има традиции, места за които не са и сънували по големите градове и т.н. Цветелинка може да ме подкрепи тука тя мисля беше споменала че е водила приятели в Чипровци. В тази посока да се мисли като чипровчани не защитават своето има хора от други места които биха милеели за едно такова кътче от България, толкова спокойно и сравнително чисто.
kalina
kalina
нов член
нов член

Брой мнения : 11
Join date : 15.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by Гост Сря Сеп 17, 2008 8:37 pm

kalina написа:... Никои не видях да взима нещо не вересия от магазините и хората да ходят като сенки по улиците, да нямат настроение за пиене и живот. ...

Това, че не си видяла, не значи, че няма. Отиди в някой магазин и виж, че имат тетрадки с вересии за по 400-500 лв. а дохода им на месец е под 100 лв. Много от хората не ходят като сенки, те просто не излизат. Седят си вкъщи като ... И децата идват при бабите си тук, защото няма кой да ги гледа в София. След време като пораснат тези деца, техните деца няма и да идват, защото няма да има при кой.
Тук наистина има традиция, история, природа, но напразно ... никой не умее да го използва.
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by tcvetelinka Чет Сеп 18, 2008 9:03 am

Леле та то пиене и живот, къде го видя това Калина? През седмицата, ако нямаше нещо организирано, като пленума едва ли щеше да видиш някой.
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by Ваня Мицкина Чет Сеп 18, 2008 10:01 am

Можем да поканим Калинка, която изглежда невероятен ентусиаст, да отиде в Чипровци точно сега. Заповядай в нашето китно градче и бъди просто по-наблюдателна. Описанието ти за града е твърде красиво за да е реалност. И ние сме ходили по други градчета и села, и ние сме видяли.... Но все още не признаваш, че този пленер беше поредното доказателство как и какво се прави, за да се възроди града. Лесно е на думи, но за съжаление действията говорят точно обратното.
Ваня Мицкина
Ваня Мицкина
нов член
нов член

Брой мнения : 29
Join date : 12.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by tcvetelinka Чет Сеп 18, 2008 5:16 pm

Така и така спора няма да се реши кой прав, кой крив.

Имам предложение към Кали да ни качи сними от пленума за да видим и ние, ако може. И още нещо все пак тозе пленер се провежда за първа година нека да има повече толерантност между нас и следващата година, като има такова събитие да се обединим всички и наистина, кой където може и както може да прави раклама за да не угасва една стара традиция пазена и съхранявана с векове.
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by VENCI Чет Сеп 18, 2008 7:26 pm

след време всички традиции ще се забравят за сьжаление ще остане само пиенето (то сьщо се е превьрнало в традиция;
VENCI
VENCI
нов член
нов член

Брой мнения : 6
Join date : 27.08.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by tcvetelinka Чет Сеп 18, 2008 10:58 pm

Не мисля така и ти май също не го мислиш, те се пазят в сърцето и се предават от поколение на поколение Smile
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by kalina Пет Сеп 19, 2008 12:42 pm

Мили мои подрастващи като гледам с какъв наивизъм и неуважение се пише във този форум направо се чудя как ще привлечете по-голям интерес. Не забравяйте, че темата е само тук "Пленер по текстил - Чипровци" не се отклонявайте с разни битовизми като пиене, социален живот и др. Ще ги пишеме и тематизираме когато му дойде времето, но акто гледам за повечето сте писали и пишете аз там не искам и нямам желание да пиша.
Цвети не мисля да качвам снимки от пленера тъй като вие не се отнасяте с уважение и нужното внимание с което ви разказвам от това събитие, а също вече знаете къде ще бъде изложбата така, че - Направете си снимките и изводите сами, ако ви стиска да присъствате лично да се видиме очи в очи с действителността. И ако ви е интерсно да пишеме за изкуство ще аз лично ще ви запозная тогава с месните дърворезбари и техните творби направени в цялата област Монтана. С които споделяме идеите които разисквахме по-горе с вас да се възроди паралеката по изобразително изкуство. Моите снимки, както и на другите участници от пленера ще се качат на бъдещия сайт на гр. Чипровци, както и ще бъдат публикувани след изложбата на 28.09.2008 в медиите.
kalina
kalina
нов член
нов член

Брой мнения : 11
Join date : 15.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by tcvetelinka Пет Сеп 19, 2008 1:36 pm

Знаеш ли Калина, немисля, че не ми стисака да дойда на изложбата и да си направя снимки. Това беше обидно от товя страна да се имаш за по-голяма от другите във форума. Значи аз само ти прадложих, ти нежелаеш Ок нямяше нужда да обиждаш. Странно, че изведнъж се сети за Чипровци, а ние каво си мислиш, че правим в този форум? Бъдещт сайт, нали трябват пари за него не мислиш ли, че има хора тук, който ще инвестират в него и може там ти да не си желана със твоите снимки.
Идеята за паралелка по изобразително изкуство да. Но е само идея.

И още нещо всичики традиций, които ние имаме са ни здраво свързани с нашия бит и култура.

Знаеш ли действотелността каква е за Чипровския клим. В момента се използва труда на старите жени тъкачки за да си докарват някои хора доходи, а на тях им се плащат жълти стотинки за труда. Ти би ли тъкала за без пари? Едва ли? В къщата ти има ли Чипровски килим- или само пана. Защото моя апартамент е с Чипровски килими и имам и стан.

За това, че се отклонихме има нещо вярно от темата. Но ти така и не се опита да разбереш и другите, какво искаха да ти кажат. Ставаше въпрос за самите покани, и хората получиха отговор.

И още нещо с това твое изказване, до колко си способна да направиш дарение за Чипровци или новия сайт? Не мислиш ли, че един ден ще трябват и споносри за бъдещите начинания за развитието на килимарството? Ако ще го караме на нати си куклите, дай си ми парцалките доникъде няма да се стигне.
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by Ваня Мицкина Пет Сеп 19, 2008 1:53 pm

Браво Цвети, нека да не оставяме грешно впечатление, че сме недорасли за този форум. Дори също като Калина искаме и правим нещо за града ни, в който сме родени, учили и живяли. Винаги ще живеем там, макар и да сме някъде другаде.
Ваня Мицкина
Ваня Мицкина
нов член
нов член

Брой мнения : 29
Join date : 12.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by tcvetelinka Пет Сеп 19, 2008 2:18 pm

Е и Анелия също е била на пленера.
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by vili_vst Пет Сеп 19, 2008 3:56 pm

Без коментар...
vili_vst
vili_vst
нов член
нов член

Брой мнения : 45
Join date : 01.07.2008
Местожителство : София

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by jordanka_zamfirova Пет Сеп 19, 2008 5:18 pm

Здравейте!
Няма ученик от специалните паралелки на "бившото" СОУ "П.Парчевич", който да не заслужава да бъде поканен на пленер на килима. Няма човек, които може да тъче и да не заслужава да бъде поканен на форума. Но ...при възможност 30 участника бяха изпратени 120 покани на случаен принцип /50 от които на ученици от специалните паралелки, взети от архива на училището/ с надеждата, че поне един випуск ще се организира да си направи петдневна другарска вечер. Лесно е да се търси вина, трудно е да се организират събитията, а още по-трудно да се случат.
Извинявам се лично на всички останали без покани ....
Надявам се за бъдещи събития, свързани с темата да бъда по-добър организатор.
Йорданка Ангелова
jordanka_zamfirova
jordanka_zamfirova
нов член
нов член

Брой мнения : 7
Join date : 17.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by Ваня Мицкина Съб Сеп 20, 2008 10:27 am

Обедена съм, че избора не участниците за пленера не е бил на случаен принцип. Като знаем, кои хора имат покани можем сами да си напражим изводите. Лъжите вече са прекалени.
Ваня Мицкина
Ваня Мицкина
нов член
нов член

Брой мнения : 29
Join date : 12.09.2008

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by tcvetelinka Съб Сеп 20, 2008 2:59 pm

Лесно е да се търси вина, трудно е да се организират събитията, а още по-трудно да се случат.


Здравей, аз лично не търся вина. Но ми се иска следващия път, когато има такова събитие с общи усилия да се разгласи на повече места. Аз лично, ако има нужда от повече хора за организиране на събития ще помогна с каквото мога. Иска ми се следващи път в Чипровци да има много туристи и гости за такова събитие.
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by ognjan-admin Съб Сеп 20, 2008 4:45 pm

Така..........
От доста време следя тая тема и така и не разбрах каква е било тази паралелка дето сте учили?
В Чипровци ли е била?
Дайте малко повече инфо за хората, които не са запознати Very Happy
ognjan-admin
ognjan-admin
Admin
Admin

Брой мнения : 851
Join date : 17.02.2008

https://chiprovec.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by tcvetelinka Съб Сеп 20, 2008 6:19 pm

Значи това беше паралелка с разширено изучаване на художествени дейности. Графика, живопис, батик, дърворезба и други. Но най-важният предмет, който се изучаваше в училището беше да си проектираме е тъчем пана на базата на чипровския килим, също така и да правим съвременни разработки. Изучавахме килима от до, като имахме и обучение по природно багрене. В моя випуск 95 имах съученици от цяла България, след нашето завършване имаше още няколко и после се започна разпадането на паралелките. Всяка година имахме изпит по тъкане, а накрая направихме при завърването ни цяла изложба с дипломни пана. Лошото на цялата работа беше, че паралелката се откри, но никой неможа да се пребори ние да имаме средно специално образование, останхме само със специалност.

Към паралелките през всичките години имаше голям интерес да се учи от деца от други населени места. През цялото време като ученици сме се борили с доста неудобсва но се научихме на много неща от нашите преподаватели и по специалностите и изваън тях.

Тренчева, Тачев, Чаушева,Овчаров класната ни Петя Заркова и други.
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by Гост Вто Сеп 23, 2008 4:19 pm

бр. 36 18-24 септември на вестник Слово плюс

Килимари от три страни се събраха на пленер в Чипровци

Над 30 килимари от България, САЩ и Сърбия се събраха на пленер в Чипровци. Той се проведе по повод празника на града, който съвпадаше с честването на 320-годишнината от избухването на Чипровското въстание. Килимарите изработиха на становете на закритата преди десетина години гимназия по килимарство пътеки, пана и рогозки с чипровски мотиви. Те използваха изцяло природни материали - вълна, боядисана с естествени багрила, добити от орехи, къпини, малини, цветове от различни храсти и т.н. Повечето от участниците се оказаха бивши възпитаници на училището по килимарство, които в миналото са дошли от различни краища на страната, за да учат многовековния занаят на Чипровци. Сред тъкачите бяха и петима американци, които работят като доброволци от Корпуса на мира в различни български общини. Те гостуваха на сънародничката си Теа Рой /25 г./, която от две години работи в Чипровци и вече тъче добре чипровски килими. (на снимката).

Пленерът бе финансиран от Министерството на кул-турата по проект "Къща" на ЕС. Целта на проекта е всяка страна да представи характерни за своята култура ценности и автентични занаяти, съобщиха от общината в Чипровци.

info: http://slovoplus.vratza.com/index.php?p=material&id=2240[b]
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by Гост Вто Сеп 23, 2008 6:04 pm

Ами може би са си платили за тази публикация Very Happy Случайно ми пападна днес вестника и копирах тескта, дори не го четох целия. Сега видях, че пише, че на снимката е Теа Laughing Е добре, че тя вече не е в България Razz
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by tcvetelinka Сря Сеп 24, 2008 1:12 pm

Е хора накрая няма ли, кой да ни каже от колко часа е откриването на тази изложба с награждаване?
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Международен пленер по текстил - Чипровци Empty Re: Международен пленер по текстил - Чипровци

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите