Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Свободни ли сме?

5 posters

Go down

Свободни ли сме? Empty Свободни ли сме?

Писане by bary66 Пон Фев 25, 2008 5:03 pm

... Оглеждам се… около мен няма нито решетки, нито огради, нито охранители… в такъв случай аз трябва да съм свободна, нали?! Но такава ли съм всъщност? Каква съм? Ако ми се прииска мога да скачам, да пея, да отида тук или там, но това прави ли ме свободна?

Едва ли! Има толкова неща, които ме ограничават и ме правят несвободна. И това не съм само аз, това си и ти, и той, и тя, и то… това се всички ние. Колкото и да не ни се иска да си го признаем в 21-ви век ние сме “роби”(не в буквалния смисъл на думата разбира се). Робуваме на норми, стереотипи, закони, правила, а и как иначе, без тези емблеми на цивилизацията сигурно щяхме да бъдем още в първобитнообщинния строй . Робуваме и на други неща, например модата- носим модните дрехи, четем модните списания и книги, слушаме модната музика, гледаме модните предавания, ходим в модните заведения… Всичко това не ни ли прави доста ограничени (несвободни )....
bary66
bary66
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 2747
Join date : 18.02.2008

Върнете се в началото Go down

Свободни ли сме? Empty Re: Свободни ли сме?

Писане by Гост Пон Фев 25, 2008 10:08 pm

"Свободата" днес е много сложно понятие. Нашите деди са се борили са свободата на народа, репортерите се борят за свободата на словото, целия български народ се молеше за свободата на медиците в Либия. Имаме свобода на вероизповеданието, свобода да пътуваме, свобода на мисленето, свобода на сексуалната ориентация, но в същото време един обикновен човек е много повече "поробен", отколкото "свободен".
Вярно е, че всички по малко или в повече робуваме на модните тенденции за да сме "в крак с времето".
Но всеки има своя личен и неприкосновен избор за живота си. Аз не слушам "модния" Азис, не нося модерни дрехи на Армани или Версаче, не гледам модни предавания. Опитвам се да правя каквото ми харесва, ама ми се струва, че не успявам заради ...
avatar
Гост
Гост


Върнете се в началото Go down

Свободни ли сме? Empty Re: Свободни ли сме?

Писане by bary66 Вто Фев 26, 2008 9:59 am

Любов е да оставиш другия да диша, да се смее, да се забавлява както намери за добре. Любов е да подариш на някого истинското си лице и да му дадеш тишината си. Любов е да си честен до край и дори да нараниш другия, за да му помогнеш да те осъзнае. Любов е да обичаш себе си заради другия и да му дадеш свобода. И колко много неща още...
bary66
bary66
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 2747
Join date : 18.02.2008

Върнете се в началото Go down

Свободни ли сме? Empty Re: Свободни ли сме?

Писане by blackfox Нед Мар 02, 2008 10:03 pm

Никой не може да е напълно свободен, защото винаги зависим от някого или нещо, можем да правим каквото си искаме, но същевременно с това се съобразяваме с другите дори със себе си. Свободни сме, но не съвсем... Neutral study
blackfox
blackfox
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 117
Join date : 22.02.2008
Age : 33

Върнете се в началото Go down

Свободни ли сме? Empty Re: Свободни ли сме?

Писане by ognjan-admin Нед Мар 02, 2008 10:05 pm

По етика и право във училище писахме контролно по този въпрос - ужас! Е имам 6 ама това е друг въпрос!
ognjan-admin
ognjan-admin
Admin
Admin

Брой мнения : 851
Join date : 17.02.2008

https://chiprovec.bulgarianforum.net

Върнете се в началото Go down

Свободни ли сме? Empty Re: Свободни ли сме?

Писане by bary66 Пон Мар 03, 2008 10:23 am

Браво поздравления за шестицата Smile
bary66
bary66
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 2747
Join date : 18.02.2008

Върнете се в началото Go down

Свободни ли сме? Empty Re: Свободни ли сме?

Писане by elana Пон Мар 03, 2008 10:25 pm

И от мен!

Свободни ли сме? 01410
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Свободни ли сме? Empty Re: Свободни ли сме?

Писане by Tatjana Вто Мар 18, 2008 9:36 am

О, свободни сме - стига да искаме ! Тя, свободата, идва отвътре ! Стига да я можеш и разбираш правилно ! Свободата, а не слободията, имам предвид !
Tatjana
Tatjana
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 2486
Join date : 19.02.2008
Местожителство : П.Тръмбеш

Върнете се в началото Go down

Свободни ли сме? Empty Re: Свободни ли сме?

Писане by elana Вто Мар 18, 2008 1:10 pm

Май слободията надделява, не мислиш ли?

Свободни ли сме? 00ec7c12
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Свободни ли сме? Empty Re: Свободни ли сме?

Писане by bary66 Сря Мар 19, 2008 1:03 pm

"Слободията" не е "свобода", а в своята същност представлява засягане на свободата, ценностите, законните интереси на другите.
bary66
bary66
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 2747
Join date : 18.02.2008

Върнете се в началото Go down

Свободни ли сме? Empty Re: Свободни ли сме?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите