Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Какво ще кажете за това?

5 posters

Go down

Какво ще кажете за това? Empty Какво ще кажете за това?

Писане by elana Пон Сеп 16, 2013 8:35 pm


--------------------------------------------------------------------------------

Това съобщи БТА. Видинската епархия е изпратила писмо до Агенция за бежанците с предложение да приюти сирийци в Лопушанския и Чипровския манастир. Какво ще кажете за това?
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Какво ще кажете за това? Empty Re: Какво ще кажете за това?

Писане by tcvetelinka Сря Сеп 18, 2013 8:08 pm

мисля че е медийна бомба за проверка на реакцията на хората от населените места Very Happy 
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Какво ще кажете за това? Empty Re: Какво ще кажете за това?

Писане by elana Нед Сеп 22, 2013 8:22 pm

tcvetelinka написа:мисля че е медийна бомба за проверка на реакцията на хората от населените места Very Happy 
Не е Цветелинке, ще го направят. И няма да се забавят, нали трябва да угодят на някого. А те вече имат и претенции, лоши им били условията. Искали да се връщат, ами да си вървят. А ето на какво се натъкнах в нета.

https://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fbtvnews.bg%2Farticle%2Fbulgaria%2Fchast-ot-siriiski-bezhantsi-u-nas-chlenove-na-al-kaida.html&h=DAQGqV8Va&enc=AZNWAjIdU5Y1TAD5ZkCxrK7U660jsdIYXkKm6QiFd6i9uu9hbvz3DXaqboYC1FLIZ31zoBeTcxNN7oIksli0aqRwPDt8js7liZ_TfunyuSLyEWh1CN7DXFGvDC61toXag3bIwFGNE5-SvxPbcan8n382&s=1

Вчера в едно предаване, един сириец, с нагла усмивка искаше да бъдат сменени законите в България, за да може да живее с двете си жени и 11те си деца. Кажете ми вие, които живеете в другите държави, някой променя ли си законите както ви е удобно на вас? Учудвам се и на предложението на г-жа Костова, да бъдат настанени в училището "Димитър Филипов"!
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Какво ще кажете за това? Empty Re: Какво ще кажете за това?

Писане by skakalec66 Пон Сеп 23, 2013 9:39 pm

Колко жалко, държавата стана мащеха за своите и ги прогони в чужбина и сега се изживява като майка и си осиновява нови, но какви.
,,Боже, пази сляпо до прогледне."
skakalec66
skakalec66
нов член
нов член

Брой мнения : 19
Join date : 27.05.2010

Върнете се в началото Go down

Какво ще кажете за това? Empty Re: Какво ще кажете за това?

Писане by elana Сря Сеп 25, 2013 8:29 pm

Подписка против бежанците, организирана от "Атака", тръгна в Харманли. Подписите се събират против пускането в България бежанци и това те да бъдат настанявани в старите казарми в Харманли. Само за два дни в нея са се подписали над 700 души.

Още преди седмица местните хора обявиха, че са против на тяхна територия да бъдат настанявани емигранти. Зад протеста им застана и кмета на града Михаил Лисков.

Бившето военно поделени в центъра на Харманли беше ремонтирано преди година с 200 000 лв държавни пари след решение на правителството на ГЕРБ там да бъде ситуиран временен бежански лагер.

Преди седмица започна и подреждането на фургони за бежанците. Харманлийци обаче са недоволни от ситуацията, защото се опасяват, че новодомците, които са от различни религии могат да им донесат зарази.

Хората питат и с какво е по-различен един чужденец, за чиято издръжка България харчи месечно по 1100 лв., от един български пенсионер, за който се дават 150 лв или от едно българско дете, за което одържавата плаща 35 лева.

Подписки като тази в Харманли се събират още и в Свиленград, Любимец, и Симеоновград. Те ще бъдат предадени на президента, премиера и НС.


http://kmeta.bg/news/18176/Trugna-antibejanska-podpiska-v-Harmanli.html

elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Какво ще кажете за това? Empty Re: Какво ще кажете за това?

Писане by Сидерит Чет Сеп 26, 2013 10:10 am

Що за хора сте. Били ли сте на война. И аз не съм, но съм видял с очите си последиците от войната в Косово през 1999. Трябва да се помага на хората кой с каквото може. Църквата държавата и ние. Лесно е да гледаш сутрин Три чуки и да си казваш, че тук не може да се случи. Но само на 80 километра от заветния ни връх преди 14 години се лееше кръв и багери ровеха масови гробове. Както и да е. Пак си гледайте три чуки. Поне сте прочели това.
Сидерит
Сидерит
нов член
нов член

Брой мнения : 7
Join date : 26.09.2013

Върнете се в началото Go down

Какво ще кажете за това? Empty Re: Какво ще кажете за това?

Писане by gogata622 Чет Сеп 26, 2013 1:05 pm

Отговорете с цитат



Да,трябва да се помага!Но когато имаш с какво!Извинявам се,може би и грубо да прозвучи,но при положение ,че няма за семейството ми как да помогна? С какво? Благотворителност се прави от богати хора!А лично аз не съм толкова богат за да си позволя да отделя от и без това смешната си заплата / или още по-смешна пенсия / за хора,които още нестъпили на българска земя започват да предявяват претенции и оплаквания!Съжалявам!Да ги прибират САЩ,Германия,Франция и другите ВЕЛИКИ сили,които имат интерес от тази война
gogata622
gogata622
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 374
Join date : 10.01.2010

Върнете се в началото Go down

Какво ще кажете за това? Empty Re: Какво ще кажете за това?

Писане by gogata622 Чет Сеп 26, 2013 1:14 pm

Не сме лоши хора!Просто защитаваме единственото,което ни остана и което не е много! А то е да се мъчим да живеем що годе прилично и достойно с минимални средства и да възпиитаваме децата си да бъдат достойни граждани на една Държава,която не ги зааслужава! Не може никой да вме убеди че съм длъжен да помагам наа някого в страна,в която официално минимумът за бедност е 235 лева,а най-нискана пенсия е 135лв.Когато започна да получавам колкото получават в Германия или Англия,ще мога да си позволя да отделя и за бежанците!Съчувствам им истински,но нямам възможност и не съм съгласен да лиша детето си за сметка на чужденци!
gogata622
gogata622
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 374
Join date : 10.01.2010

Върнете се в началото Go down

Какво ще кажете за това? Empty Re: Какво ще кажете за това?

Писане by Сидерит Чет Сеп 26, 2013 2:00 pm

Айде сега стигнахме до Германия, Англия и Франция. Мога да споря, но уважавам мнението Ви.
Човек трябва да се почуства значим за децата си, за колегите, за приятелите. Малкото което правим ще помогне за това. Вечер когато се прибирм от работа поне трима просяци ми подават празна длан за монета. Всеки има причина да проси. Двам на тези които не познавам и не знам защо го правя и не мисля дали сутринта съм дал на мойте деца джобни. Дядо ми казваше че да даваш малко и помагаш на хората е по велико отколкото да им построиш храм. Трябваха ми 35 години за да го разбера. А може би всеки носи в себе си милосърдието. Стана сложно за четене.
В заключение - децата са свещенни. За чужденците - както сметнеш за добре.
Сидерит
Сидерит
нов член
нов член

Брой мнения : 7
Join date : 26.09.2013

Върнете се в началото Go down

Какво ще кажете за това? Empty Re: Какво ще кажете за това?

Писане by gogata622 Чет Сеп 26, 2013 10:23 pm

Прав си!Така е! Аз нямавм нищо против да се помага на бежанците!Човешко е и ние не трябва да губим това,което е останало от него!Но при положение,мизеруваме и живеем на ръба,не бих се съгласил!Защо за тях да може,за наспдапне може!И са това мислене не сме виновни ние!Това го направиха политиците,които следват една линия на отчужденост и егоизъм в хората!Всеки за себе си!Кактоп са американците!А главният виновник са чуждите интереси и съответно световнатап политика,която се прави спрямо тях!Аз не мога да позная чипровчани днес!Хората,които преди 30 години срещаха непознати на улицата,канеха ги в къщи и оставаха приятели завитаги днес са мвноооооого различни!Саможиви,индивидуалисти,завистливи и.....да не изброявам повече!Но не те са виновни за това!
gogata622
gogata622
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 374
Join date : 10.01.2010

Върнете се в началото Go down

Какво ще кажете за това? Empty Re: Какво ще кажете за това?

Писане by Сидерит Пет Сеп 27, 2013 9:32 am

Добре. Да се върнем в началото на страницата. Каквото имахме казахме. Тук не трябва да има попобедители в спора, а да се изразяват различни мнения. Толерантност към инакомислещия съгражданин.
Давайте нова тема!
Сидерит
Сидерит
нов член
нов член

Брой мнения : 7
Join date : 26.09.2013

Върнете се в началото Go down

Какво ще кажете за това? Empty Re: Какво ще кажете за това?

Писане by gogata622 Пет Сеп 27, 2013 1:41 pm

Съгласен!И добре ,че започна ти,защото форумът беше изпаднал в летаргичен сън!
gogata622
gogata622
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 374
Join date : 10.01.2010

Върнете се в началото Go down

Какво ще кажете за това? Empty Re: Какво ще кажете за това?

Писане by tcvetelinka Нед Сеп 29, 2013 4:40 pm

С наближаването на нови кметски избори форума ще излезе от гробното си мълчание в момента никой не смее да каже и гък, какви неща се случват в Чипровската обИщина Smile))
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Какво ще кажете за това? Empty Re: Какво ще кажете за това?

Писане by elana Нед Сеп 29, 2013 8:37 pm

Свиленград стана кенеф, сирийците рушат къщи и пикаят където сварят
Бежанците от Сирия започнаха да повреждат имуществото в Транзитния център на свиленградското село Пъстрогор. Мъжете масово уринират в мивките и упорито не искат да ползват за целта тоалетните. От лагера се носи лоша, тежка миризма, а хигиената, за която би трябвало да отговарят настанените там хора, е под всякаква критика, алармира опозиционния вестник на ПП НФСБ „Десант”. Чужденците преграждали помещенията с чаршафи, които после ставали неизползваеми, а само един комплект от тях струва на държавата 35 лв.
В Свиленград недоволството на местните към бягащите от войната в Сирия расте. С провал са приключили повечето опити на бежанците да наемат квартири в малкия град. Леглото в града струва 15 лева на вечер. Но вече има лош пример. Свиленградчанин предложил наследствената си къща под наем на две сирийски семейства срещу 300 лв. на месец. Човекът бил принуден да изгони наемателите след втория месец, след като къщата била напълно опустошена и оставена на тухли и греди, предава кореспондент от граничния град.

http://www.flagman.bg/%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%BD%D0%B8/53268/%D0%A1%D0%B2%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%B4-%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%B5%D0%BD%D0%B5%D1%84-%D1%81%D0%B8%D1%80%D0%B8%D0%B9%D1%86%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D1%80%D1%83%D1%88%D0%B0%D1%82-%D0%BA%D1%8A%D1%89%D0%B8-%D0%B8-%D0%BF%D0%B8%D0%BA%D0%B0%D1%8F%D1%82-%D0%BA%D1%8A%D0%B4%D0%B5%D1%82%D0%BE-%D1%81%D0%B2%D0%B0%D1%80%D1%8F%D1%82
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Какво ще кажете за това? Empty Re: Какво ще кажете за това?

Писане by skakalec66 Чет Окт 03, 2013 10:53 pm

Не знам за вас, но аз съм бил в Сирия и повярвайте ми не точно пред тях трябва да си показваме гостоприемството. И за сведение в момента в Сирия действа Алкайда, а ние сме много близо до тази държава и сме първата европейка държава до тях. Защо ли е толкова голям наплива,а?
skakalec66
skakalec66
нов член
нов член

Брой мнения : 19
Join date : 27.05.2010

Върнете се в началото Go down

Какво ще кажете за това? Empty Re: Какво ще кажете за това?

Писане by Сидерит Пет Окт 04, 2013 10:00 am

Да се преместим. Между Германия и Италия. Ама по твойта логика ще ни изгонят. Шегувам се.
Като бяхте в Сирия кой ви осигури статут на беженец.Нещата са различни. Човешките добродетели също.Или сте от атака. Щели да изхвърлят децата ни от прозорците.Хора не разбирате ли че всички сме уязвими. Кой да ни брани. Русия ли. Нали сме в НАТО. Нали имаме армия колкото агитката на Лудогорец. Да ими е честита победата. Леле от къде тръгнах и къде стигнах.
Приятен ден.
Мен ме задъртяха шефовете.
Сидерит
Сидерит
нов член
нов член

Брой мнения : 7
Join date : 26.09.2013

Върнете се в началото Go down

Какво ще кажете за това? Empty Re: Какво ще кажете за това?

Писане by Сидерит Пет Окт 04, 2013 10:12 am

Извинявам се за правописа.
Сидерит
Сидерит
нов член
нов член

Брой мнения : 7
Join date : 26.09.2013

Върнете се в началото Go down

Какво ще кажете за това? Empty Re: Какво ще кажете за това?

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите