Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

+17
babajaga1972
Keiserin
Bel Muj
torlak
torlak_
123
ANI Kostova
tsveti
skakalec66
poko
aerian
elana
macin
bobi
gogata622
mascarpone
tcvetelinka
21 posters

Страница 1 от 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by tcvetelinka Чет Май 20, 2010 11:29 am

Няма да се усетим, кога ще дойде времето на тези местни избори, но отварям тази тема, за всички нас, кой каквото е намерил в Интернет и има информация за кандидати за кметовете и събития нека се пуска в тази тема. Също и да се разискват кандидати....
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by mascarpone Чет Май 20, 2010 5:25 pm

Какво да разискваме...Има ли смисъл!?....Снощния пасквил излъчен по ТВ"Монт 7" ли?...Ако трябва да го разискваме него/ между другото излъчения материал, безкрайно много прилича на другия пасквил излъчен по повод ветрогенераторите и също насочен тогава директно срещу кмета/.... та ако трябва да говорим за това, наистина има хора в Чипровци , който вече се готвят за избори.
Редно е Бисер Костов да отговори, що е това дълготраен материален актив и е ли чипровския килим такъв!?Дълготрайни материални активи са едни други неща - например бившата почивна база на ТПК-то.Е ли поискания от Министерството на културата килим , преди посещението на министър Вежди Рашидов при Папата в Рим , проява на корупция от страна на кмета или е реклама на Чипровци и опит тоя умирающ градец да се върне в културната карта на България и Европа!? Защо сегашния председател на Общинския съвет, избран между другото с процедурни нарушения лъже ,че всички решения на ОС били срещу проекта на кмета да се изгради Килимарския център по Програмата ТГС България-Сърбия,при положение ,че с едно от тези решения се променя собствеността на недостроения пазар именно за да се кандидатства по проекта. И за да не се спираме на всичките изречени от екрана на телевизора безумства и някои откровени лъжи , е редно да попитаме къде в Закона за местно самоуправление пише , че един Общински съвет е собственик, а общинските съветници собственици на имуществото на Общината? Друг въпрос е, че ТВ "Монт7" по някаква причина не желае явно да спазва етичния журналистически кодекс и ЗРТ, да се придържа към обективността и равнопоставеността на информацията, то има СЕМ, съд и възможност за отнемане на лиценз. И тъй като по закон, заседанията на ОС следва да са публични не е зле да се сложи една видеостена на площада и всеки да има щастието да гледа подобни на снощните полюции.......... Тогава няма да дъвчем тука, кой е докарал Чипровци на тоя хал......., то така и така е ясно.
mascarpone
mascarpone
редовен
редовен

Брой мнения : 82
Join date : 24.11.2009

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by gogata622 Съб Май 22, 2010 12:46 pm

Съжалявам,аз не съм го гледал,защото съм на Булсатком,но подочух някои неща.Същата история от преди няколко години - пак искаха да свалят кмета,пак имаше тинтири - минтири по МОНТ 7,и сега е същото!От тук нататък всеки човек със среден коефициент на интелигентност ще разбере как се п равят игрите и кой спира жгеланието на някои хора да се направи нещо в Чипровци!
gogata622
gogata622
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 374
Join date : 10.01.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by tcvetelinka Съб Май 22, 2010 1:04 pm

Мога да ти го пратя да го изгледаш, дай ми на ЛС скайпа си...
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by bobi Съб Май 22, 2010 3:09 pm

Няма още кандидати за кметове, понеже е още рано.Убеден съм само,че 80% от сегашните съветници пак ще са там.Те така са се увъртели,че в близките 5-10г,те ще ни управляват.Кмет без подкрепа е като съдран чувал и просто не виждам добро бъдеще за Чипровци.Не могат ли да проумеят,че сега като член на европейския съюз България (Чипровци) има шанса да излезне от дъното като се обединят.Бъдещите поколения ще им се присмеят,но сега ние сме потърпевши.Ако се замислят с тиквите малко няма да си гласуват максимални възнаграждения и да се ядът като кучета.Та аз на местни избори в следващото десетилетие няма да гласувам.Хайде със здраве!
bobi
bobi
модератор
модератор

Брой мнения : 691
Join date : 17.02.2008
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by tcvetelinka Съб Май 22, 2010 3:16 pm

Е те точно това очакват умните да не гласуват, а ще отидат тези които са им под контрол на тези избори...
Битката ще е голяма, за кокала Чипровци?
Хубавото е че мислят форумите и Интернет за нещо излишно, щом още не са актуализирали данните, кой е новият председател на общинският съвет да не говорим за другите неща....
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by macin Съб Май 22, 2010 4:48 pm

То пък един "кокал" е Чипровци Very Happy
macin
macin
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 131
Join date : 07.04.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by tcvetelinka Съб Май 22, 2010 4:56 pm

Знаем ли? Като гледа отстрани човек решава, че е голям.... Very Happy
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by gogata622 Съб Май 22, 2010 8:10 pm

Има кокал,и той е доста тлъст!Това,да си на държавна ясла и да получаваш 800 - 1300 лева,не е малко!А същевременно имаш възможност да устроиш себе си и някои други около тебе с разни екстри!Това никак не е малко!И за какво да си имаш главоболия и неприятности с разни хора,инвеститори,бизнесемени и др.,след ксато всичко ти е п однесено на тепсия!Но имаш възможност още да тъпкаш джобовете си!Кой е луд?Най - лошото е,че всеки защитава личните си интереси - това най-важи за съветниците!Тях не гти интересува какво става в Чипровци - тях ги интересува ксаво могат да направят за себе докато са такива!Итова е най-лошото!Друг въпрос е,че и те са се извързали един за друг и не им пука!
gogata622
gogata622
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 374
Join date : 10.01.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by macin Съб Май 22, 2010 11:04 pm

Да, така е. За съжаление градът е много малък, все повече намалява населението а май се увеличава безработицата. Явно който докопа кокала не го пуска, щото друго нема. Някои си мислят, че простолюдието трябва да им се кланя, щото са ...
macin
macin
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 131
Join date : 07.04.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by gogata622 Нед Май 23, 2010 10:39 am

Защко трябвма да им се кланяме!Защото повечето са завършили не това,което трябва,и сега им е дадена възможност да си разиграват коня!Защото със завършено Облекло и обувки работиш в данъчното?Или защото си завършил някакво висе и са ти даливъзможзност да проявиш некомпетенцията си?Защото случи се така,че на едни курсове към програмите през 2001г.бях преподавател малко на кур систите/кулинария и сервитьорство/и точно една госпожа,която сега е специалист в Общината,създаваше най-големите проблеми - не можга да напише една елементарна тема и да защити на изпита това,за което е учила три месеца!Темата и написах аз,за да свърши курса,а тя излезе със сентенцията,че на нея са и преподавали п р офесори,а ние за кво се мислим?Освен всичко друго,беше и неграмотна/в смисъл допускаше много правописни грешки,а и нямаше правилен изказ/.И за какво говорим?
gogata622
gogata622
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 374
Join date : 10.01.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by macin Нед Май 23, 2010 7:47 pm

Въпроса е: Къде са грамотните?
И не си мисли, че само в Чипровци е така. В повечето адмиситрации има хора, които не знаят защо са там.
За момента живея в най-богатата страна в Света и тук администрацията мога да ти кажа, че работи 3 пъти по-бавно и са 3 пъти по-неграмотни от българските служители и допускат 5 пъти повече грешки които им струват милиарди крони на година.
macin
macin
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 131
Join date : 07.04.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by gogata622 Пон Май 24, 2010 8:35 am

Мацин,ти живееш в най-богатата страна в момента.Сам го казваш.Ами щом е толкова богата,тя може да си позволи и толкова голяма,и толкова тромава бюрокрация.За това тези богати и с възможности Държави привличат младите сп ециалисти и им намират и работа,и им създават и условия,за да могат да работят за тях след това!А тия млади хора у нас не могат да си намерят р абота точно от такива "специалисти ",които дали имат необходимото обр азовани е или не,веднъж докопали се до някаква служба,и вече няма мърдане - със зъби и нокти и с лизане на задниците на о педелени хора те бранят своето завоевание!
gogata622
gogata622
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 374
Join date : 10.01.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by tcvetelinka Пон Май 24, 2010 12:30 pm

Докато всичко се решава в кръчмите с безплатна почерпка от сорта " Видите ли, ние сме велики и с пари", а после народа гласува за такива, няма да има управия....
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by elana Пон Май 24, 2010 2:23 pm

Вчера някой е разлепил из града списъци със имената и заплатите на общинските служители. Вчетчатлително е , че с намаляването на жителите, заплатите са максимални.
Друг е въпроса, кой го е направил. Кмета, за да има прозрачност, или някой друг, с някаква цел.
Щеше обаче да бъде добре да се качат и възнагражденията на общинските съвеници, каза някой до мен. Снимах го и мога да го кача, ако някой се интересува. Но ако някой има по добро решение, може да го качи той, тъй като на снимката е по нечетливо.
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by gogata622 Пон Май 24, 2010 6:35 pm

Елана,ами качи го!Нека се види кой кум,кой сват,и кой на булката брат!Защото има хора,на които това "хленчене"не им харесва!Нека и те видят за какво става на въпрос!Затия години хората не можаха май да свикнат с предизборните софри,кебапчета и кюфтета!Или пък вече им е все едно - я че одим да едем кебапчета,па за куга че гласуем си е моя работа!
gogata622
gogata622
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 374
Join date : 10.01.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by macin Пон Май 24, 2010 8:19 pm

Я качи да видим колко са заплатите сега. Аз като напуснах общината заплатата ми беше 235 лв. чисто. При тези цени които са в БГ всеки може да прецени много или малко са (бяха)това. Сега ако са добри заплатите да взема да се върна, може и да ме вземат пак Very Happy Very Happy Very Happy
macin
macin
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 131
Join date : 07.04.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by elana Вто Май 25, 2010 9:13 am

Сакън, недей! Не се лъжи, тук вече е практика да се назначават външни хора , има още 1- 2 места в автобуса от Монтана . Чакай да дойдат по добри времена, макар че не ги виждам. Тоя който се готви за кмет е марионетка защитаваща пак нечии интереси.
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by macin Вто Май 25, 2010 12:47 pm

Ами аз в моментра съм външен. Ще имам бонус пред живеещите в Чипровци Smile Ако трябва ще си купя апартамент в Монтана да живея там и да пътувам с рейс.
Да си дойдем на темата - кои са кандидатите за следващ Кмет? Да не се изложа и да не поздравя някой, а после той или тя да стане Кмет Smile
macin
macin
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 131
Join date : 07.04.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by tcvetelinka Вто Май 25, 2010 12:52 pm

Може да ни изненадат, не се знае май. Само слухове се носят засега....
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by gogata622 Вто Май 25, 2010 2:45 pm

Аз и слухове не съм чул никакви за сега.А и не ме интересува все още.Играта ми е ясна от дългто време насам.Важно е да докопаш кокала,а другите да духат супата!И ние си мислим,че избираме кмет и общинари за доброто на Чипровци!Пълни глупости!Аз вече не вярвам,а и май не ме интересува въобще какво става тука!Това е предварително изгубена кауза!Не,че съм песимист,но не виждам смисъла - нещата се повтарят по един и същи начин от 20 години!Елана,качи общинските заплати,да видим тия хора,дето се пребиват от работа,как ги оценява държавата!
gogata622
gogata622
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 374
Join date : 10.01.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by tcvetelinka Вто Май 25, 2010 6:01 pm

Най-новият ни потребител Бай Ганьо Чипровчанин...

Аз бих подкрепила кмет, който няма нищо общо с партии, ама наистина да няма, а не за пред хората само...
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by macin Вто Май 25, 2010 7:15 pm

Не е важно от партия ли си или безпартиен.
Други са качествата които трябва да има един Кмет.
Дали някои управник в последните 20 год. ги е имал, е отделен въпрос ...
macin
macin
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 131
Join date : 07.04.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by tcvetelinka Вто Май 25, 2010 7:21 pm

Съгласна даже това май е по-важно, но на мен лично ми е пислано от партии ....
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by aerian Вто Май 25, 2010 7:37 pm

Значи според мен възможностите са няколко:1.Свестен кмет подкрепен от сериозна партия.2.Несвестен човек избран за кмет, но подкрепен от сериозна партия.3.Свестен кмет подкрепен от по-малка партия , дори опозиционна или независим,но подкрепен от местното население.Това са печелившите варианти за избор на кмет. Другите варианти са непечеливши за самия кмет и няма за какво да ги дъвчем.Големия въпрос е кой е печелившия вариант за поданниците? Според мен вариант 2 е абсолютно неприемлив.Остават другите два 1-3.И тук стои големия въпрос, какво прави кмет избран при вариант 3 - по широко разпространената вече българска традиция на мафиотизиране на общинските съвети повсеместно и при ограничените му по закон правомощия-става мъченик.Какво става при вариант едно, да речем успява, идва ден ,в който от голямата партия, която може и да го подкрепя искат услуга в ущърб на гражданите.И услугата никога не е последна.Какво прави той- големите партии имат големи апетити!? Това е въпроса,на който следва да се даде отговор.
aerian
aerian
заклет чипровчанин
заклет чипровчанин

Брой мнения : 176
Join date : 04.12.2008

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by tcvetelinka Вто Май 25, 2010 8:46 pm

Не трябва да се забравят и съветниците, защото те са прът в колелото на всеки едни кмет, който не им допада. Става виновник за всичко....

БСП се се насочила в нашият край май, към друга летва...
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by macin Вто Май 25, 2010 9:37 pm

Че ти не ни оставяш "добър" избор Sad
До кога в БГ ще продължава да важи правилото "Услуга за услуга", до кога ще има "Обръчи от фирми", до кога обществените поръчки ще се изпълняват от "На вуйчо Ваньо на племенника фирмата", до кога да "добра работа" ще се назначават хора от роснински и приятелски кръгове???
За много от тези неща Кмета е отговорен. Дали ще ги има или не, това не знаем. Трябва обаче да имаме някаква надежда за бъдещето. Кой може да ни я даде - вариант 1, 2 или 3?
macin
macin
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 131
Join date : 07.04.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by aerian Сря Май 26, 2010 8:41 am

Ще ти отговоря,но първо прочети това!!!
Чл. 44. (1) Кметът на общината:
1. ръководи цялата изпълнителна дейност на общината;
2. насочва и координира дейността на специализираните изпълнителни органи;
3. (изм. - ДВ, бр. 65 от 1995 г.) назначава и освобождава от длъжност началниците и служителите в общинската администрация, с изключение на тези по чл. 46, ал. 1, т. 4, налага предвидените от закона дисциплинарни наказания;
4. (изм. - ДВ, бр. 65 от 1995 г.) отговаря за опазването на обществения ред, като за осигуряването му издава писмени заповеди, задължителни за началниците на съответните полицейски служби;
5. организира изпълнението на общинския бюджет;
6. организира изпълнението на дългосрочните програми;
7. (доп. - ДВ, бр. 65 от 1995 г.) организира изпълнението на решенията на общинския съвет и се отчита пред него за това;
8. организира изпълнението на задачите, които произтичат от законите, от актовете на президента на републиката и на Министерския съвет;
9. (изм. - ДВ, бр. 65 от 1995 г., доп., бр. 85 от 2000 г.) възлага изпълнението на свои функции на кметовете на кметствата и районите, координира и осъществява контрол за целесъобразността и законосъобразността при тяхното изпълнение. Осъществява контрол по законосъобразността на актовете и действията на кметовете при изпълнение на техните правомощия по чл. 46, ал. 1. Той има право да отменя техните актове;
10. поддържа връзки с политическите партии, обществените организации и движения, както и с други органи на местното самоуправление в страната и в чужбина;
11. (нова - ДВ, бр. 65 от 1995 г.) организира и провежда дейността по защитата на населението при бедствия и аварии;
12. (нова - ДВ, бр. 65 от 1995 г., изм., бр. 1 от 2001 г.) възлага или разрешава изработването на устройствени планове и техни изменения за територията на общината или за части от нея и одобрява определени устройствени планове при условията и по реда на Закона за устройство на територията, както и организира изпълнението им;
13. (нова - ДВ, бр. 65 от 1995 г., доп., бр. 67 от 1999 г., бр. 85 от 2000 г.) изпълнява функциите на длъжностно лице по гражданско състояние. Той може да възлага тази функция с писмена заповед на кметовете на кметствата, в които се поддържат регистри за гражданското състояние, кметски наместници и на други длъжностни лица от общинската администрация;
14. (нова - ДВ, бр. 65 от 1995 г.) представлява общината пред физически и юридически лица и пред съда;
15. (нова - ДВ, бр. 65 от 1995 г.) осигурява организационно-техническото обслужване на общинския съвет.
(2) В изпълнение на своите правомощия кметът на общината издава заповеди.
(3) (Изм. - ДВ, бр. 65 от 1995 г.) Заповедите по ал. 1, т. 4 могат да се обжалват от началниците на съответните полицейски служби пред областния управител в тридневен срок, като обжалването не спира изпълнението. Заповедите на областния управител се съгласуват с министъра на вътрешните работи и не подлежат на обжалване.
(4) (Нова - ДВ, бр. 65 от 1995 г.) Кметът на общината в случаите, определени от закона, изпълнява и функции, възложени му от централните държавни органи.
aerian
aerian
заклет чипровчанин
заклет чипровчанин

Брой мнения : 176
Join date : 04.12.2008

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by elana Сря Май 26, 2010 8:52 am

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Img2800e
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by aerian Сря Май 26, 2010 9:00 am

Това може един кмет де юре!!!При тези ограничени пълномощия, защото кмета има и чисто пъдарски задачи единственото спасение е визия за бъдещето и дългосрочна програма.Точка 6. от тоя закон дава тая възможност.Друг е въпросът,че дори въпросният човек да има визия и идея, ако произволен общински съвет непрекъснато обслужва лобистки или чисто егоцентрични интереси под маската на демократичното самоуправление или просто играе контра , който и да е градоначалник е загубен, а от идеите няма да се осъществи нищо.Ако сте гледали тая сутрин г-жа Дора Янкова, а и може би сте я гледали снощи в Референдум трябва да ви е ясно ,че за общините в България наистина се задават тежки времена,респективно още по тежки за кметовете. Та в цялата тая връзка,трябва първо програма,конкретна за условията на общината,второ налагането й, и трето борбата за изпълнението й.Партиите са на последно място мисля, за малка забравена и от Бога и от Царя община приоритет е спасението, а не подкрепата на влиянието на определена политическа сила.
aerian
aerian
заклет чипровчанин
заклет чипровчанин

Брой мнения : 176
Join date : 04.12.2008

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by elana Сря Май 26, 2010 9:04 am

Снимката не е много добра, но се чете. Беше залепена на сградата на бившето ТПК. До мен беше г- жа Костова която каза, че според нея това е ефтин популизъм.
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by aerian Сря Май 26, 2010 9:14 am

Какво друго да е!? Като махнеш от тия брутни суми всичките осигуровки, тоест ги намалиш с едно близо 40%,става олеле.Това е едната от причините в тоя сектор да вървят рушветите.Но това е общодържавен проблем мисля.Срещу такива пари в голем град не можеш да си намериш служители,независимо от кризата.
aerian
aerian
заклет чипровчанин
заклет чипровчанин

Брой мнения : 176
Join date : 04.12.2008

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by tcvetelinka Сря Май 26, 2010 10:45 am

Не става въпрос за това, мисля, а че тези заплати се взимат от хора от Монтана.
Всеки знае, че има удръжки....
Интересно ми стана за отдела Програми и проекти на месец там се дават по близо 5000 лева заплати, за да се работи за този район, дефакто прокети еднодневки има, но трайност на проекти няма....

Не видях заплатите на съветниците?
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by macin Сря Май 26, 2010 11:51 am

aerian написа:Това може един кмет де юре!!!При тези ограничени пълномощия, защото кмета има и чисто пъдарски задачи единственото спасение е визия за бъдещето и дългосрочна програма
Ами ако ще има Кмет, който само ще бъде "пъдар" или само ще "краси" общината, трябва да бъде някоя 18 год. манекенка Very Happy Very Happy Very Happy
Не забравяй, че освем тези официални функции и задължения, понякога (да не кажа често) някои кметове си позволявати и леко неофициални методи на управление. Като на пример да влияят на някои комисии с избора и, да канят определени фирми за изпълнителки на МОП и др.
macin
macin
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 131
Join date : 07.04.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by tcvetelinka Сря Май 26, 2010 12:03 pm

Като е тръгнало по-ред на номерата дайте и на съветниците и на председателя на общинския съвет, какви са им заплатите?
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by elana Сря Май 26, 2010 1:09 pm

Май няма кой да ти отгвори.
А аз имам едно конкретно питане. Защо когато беше назначена Ели Лозанова се вдигна вой до небесата, цяла една сесия беше посветена на това. И се започна едно разясняване на гражданите, как видите ли кмета назначава служители от Монтана, пък сме си имали местни хора. Да ама не. Сега съветниците си мълчат и се подсмихват, е как мислите, пролича си целият заговор, но така ще бъде докато се мълчи. Всеки се скатава и гледа да спасява собствената си кожа, и май не можем никого да виним, защото при тая безработица е страшно.
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by tcvetelinka Сря Май 26, 2010 3:29 pm

Колко процента от заплата на кмета е заплата на председателя на общинският съвет на град Чипровци?

scratch
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by gogata622 Сря Май 26, 2010 4:35 pm

Въпреки всичко,това не са малко пари!Много Дирекций,много експерти - младши и старши,много народ - а в Общината може ли някой да ми каже какво работи?Има ли предприятие или институция, която работи ефективно!Едно време имаше виц за наша делегация,която отишла в Япония.Отвели ги в някакъв огромен завод.Когато нашите попитали колко човека са в ръководството на завода,японците им казали - осем!Дошли японците у нас.Отвели ги в някакъв наш завод,и когато японците поп итали колко човека са в администрацията му,нашият шеф,за да не се изложи,че администрацията била половината от работещите,казал - ами девет човека!Прибрали се,на сутринта японцитне си тръгват,а на шефа на тяхната делегтация очие червени,червени,ужас!Притеснили се нашите,започнали да разпитват какво,що,и японеца им казал,че не могъл да заспи!Нашите още повече се притеснили,попитали го какво му е попречило да спи,а той им отгтоворил:Мислих!Мислих какво работи при вас деветият човек!Та думата ми е за бюрокрацията - айде сегта да видим в Обкщината колко са двирекцийте,колко са специалистите -старши и младши,кои от тях работят пълноценно и ефективно,и има ли смисъл от всички горе изброени!И сметнете колко пари се хвърлят на вятъра за едно голямо нищо!Има ли смисъл?
gogata622
gogata622
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 374
Join date : 10.01.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by gogata622 Сря Май 26, 2010 4:45 pm

Едно време,когато Общината работеше и имаше една камара педприятия,и се работеше малко или много,но достатъчно,имаше един главен счетоводител и един п омощкник на главния.Това е.Сега Дирекций,старши и младши помощници,експерти,Директори,началници на отдели и т.н.И всичко това при положение,че Общината ни е зле,няма ресурси,няма от къде,безработицата е голяма,а всичкия тоя народ,всичките тия служители получават заплати!От къде?А колкото и да са удръжките,за нашщия град това са много добри пари,а вочите на обикновения човек това си е направо състояние!
gogata622
gogata622
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 374
Join date : 10.01.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Roko

Писане by poko Сря Май 26, 2010 11:32 pm

Цвете, чух в кръчмата за заплата на председател на общински съвет - 90% от заплатата на кмета и 350 лева месечно на съветник...дано се не обидят ако са повечк Които и да са следващите съветници мисля, че за два пъти раздумка на месец, парите отново ще са причина да си кандидатират....Колко пъти ги чух тез така наречени съветници да се въздържат от мнение при вземане на решение,а никога - от заплата. Заработиха ли си парите при положение че затъваме все повече.
poko
poko
нов член
нов член

Брой мнения : 4
Join date : 26.05.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by poko Сря Май 26, 2010 11:43 pm

Абе Гого, 5 000 евро заплата ли видя, та смяташ че са много. Даже и macin главурачки че се върне ако ги има тиа пари.! Жалко е ...парите на общинарите са никакви - като работата.
А за кмета - важно е да е РОДОЛЮБЕЦ, а не СРЕБРОЛЮБЕЦ! ИСКАЩ, МОЖЕЩ, ТЪРСЕЩ!
ДАЙТЕ ГО!!!
poko
poko
нов член
нов член

Брой мнения : 4
Join date : 26.05.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by gogata622 Чет Май 27, 2010 8:23 am

Така е ,но я кажи на някого от тия,които се лутат на сам на там и само ги прехвърлят от програми на помощи,от помощи на подписи и обратно,за тях това са достатъчно пари!В София в момента в строителството сде взимат 500 - 600 лв.А и в Чипровци все пак нямаш тия разходи като в някой голям град!Не ме разбирай по грешно - не завиждам на никого за парите,но поне да се върши някаква работа!Ама да вземешщ 700 - 800 лв.за обикаляне от стая в стая и да пиеш кафе - извинявай!Защото всичко това е на наш гръб!Кмета никой не го обвинява - лично аз му симпатизирам,и ме е яд,че многоуважаемите Общински съветници постоянно спират работите,и му пречат по всякакъв начин!Но съм п ротив това,някой,най - вече от някъде си,да дойде и да взима грешни пари за сметка на друг!А и то в Чипровци май вече п очти няма и толкова х ора!А за такова градче със затихнали функций за едно семейство едни 500 лв.горе-долу оправят нещката,без излишни други приумици!Колко сдемейства в Чипровци могат да се похвалят с такъв доход?
gogata622
gogata622
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 374
Join date : 10.01.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by tcvetelinka Чет Май 27, 2010 10:34 am

В интерес на истината, най-малкото са им парите проблема, на съветниците и общинарите за да си вършат работата качествено и с хъс.

Лошото е че остават още по-малко хора в Чипровци и това е най-големият пробелм на бъдещите управляващи, които трябва най-накрая да си отворят очите, за намаляването на хората.

Ако имаше къде да работят младите и качествено образование, дали щяха толкова смейства да си тръгнат и да плащат като луди квартити, а къщите им да стоят празни. Повечето хора искат нормален живот за тях и децата им, не мерцедеси и палати...
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by tcvetelinka Чет Май 27, 2010 10:43 am

Аз доколкото разбрах съветниците, взимат и допълнително за участия в комисиите, които са създали....
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by macin Чет Май 27, 2010 12:02 pm

Пари, пари ... всичко днес се върти около парите. Те никога не стигат, на бабата за кофичка кисело мляко или лекарства, на мутрата (извинявам се-бизнесмена) за Бугати или нова вила, ама този път на Хавайте.
Парите не са много нито на суветниците, нито на Кмета, нито на администрацията. Сравнено със заплатите на техните колеги в Европа, че било то и Източна, сигурно са 1/3 от техните заплати, а салама в магазина е на същата цена, да не кажа и по-скъп в БГ. Въпроса е да се работи ефективно и в полза на обществото. Да, Кмета трябва да е родолюбец, администрацията да помага на хората, съветниците трябва да мислят за развитието на общината и да не са вечна опозиция, само защото някои от тях са неуспели кандидат-кметове.
macin
macin
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 131
Join date : 07.04.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by macin Чет Май 27, 2010 12:06 pm

tcvetelinka написа:Аз доколкото разбрах съветниците, взимат и допълнително за участия в комисиите, които са създали....
Един съветник се беше отказал от заплатата си, но никой от колегите му не го аплодира и не последва примера му. Всички както виждате са финансово добре, така да се каже "елита на Чипровци". Ако наистина са родолюбци - дайте си 1 месечно възнаграждение като дарение да се направи нещо за малкото останали деца в Чипровци. Някоя друга карерушка на центъра не е излишна. На драго сърце и аз ще направя дарение заедно с вас.
macin
macin
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 131
Join date : 07.04.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by tcvetelinka Чет Май 27, 2010 12:51 pm

Прав си macin, парите никога не стигат, важното е какво можеш да направиш и дали искаш да го направиш, другото е въпрос на оправдания.
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by gogata622 Чет Май 27, 2010 1:55 pm

Вярно,че в Европа парите на общинарите и на всякакъв вид чиновнвици са много по-големи,но заплатите на обикновените работници и другите хора също са по-големи!Тук говорим за разлика 250 към 900-1000 и повече!А с 250 лв.как се живее?Средно за храна отиват горе-долу толкова,като се сложи и хляба.100-на лвм.са страничните разходи телевизия,ток,вода,и телефон.И какво правим?Разликата е огромна,това ми е думата!Нека си взимат хората и по 2000лв.,но заплатата нва чичо също да е поне 1000 - 1200лв.
gogata622
gogata622
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 374
Join date : 10.01.2010

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by tcvetelinka Чет Май 27, 2010 3:46 pm

Заплатите на съветниците се формират от местните данъци, а заплатите в общината са си от държавата.
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by mascarpone Чет Май 27, 2010 4:22 pm

Парламентът разреши по-високи заплати за общинските съветници
06.02.2009 11:05 | препоръчай (0)
Пълномощията на кметовете ще се прекратяват предсрочно и при неоснователно отсъствие от работа за повече от един месец
Статия
Парламентът прие на второ четене промени в Закона за местното самоуправление и местната администрация, които предвиждат по-високи възнаграждения за общинските съветници.

Измененията предвиждат общият размер на месечното възнаграждение на общинския съветник да не може да надвишава 60 на сто, а в Столична община и в общините с райнно деление - 70 на сто от средната брутна работна заплата в съответната общинска администрация за последния месец от предходното тримесечие. Размерът на възнаграждението ще се определя с решение на общинския съвет, прието с мнозинство от повече от половината от общия брой на съветниците.

В момента размерът на възнаграждението на общинския съветник за едно заседание не може да надвишава размера на дневната ставка, изчислена на база средната брутна работна заплата в общинската администрация за последния месец от предходното тримесечие по данни на Националния статистически институт.

Общият размер на възнаграждението на общинския съветник за един месец не може да бъде повече от 50 на сто от средната брутна работна заплата в общинската администрация за последния месец от предходното тримесечие, пише още в закона.

Приетите изменение предвиждат общинският съвет да определя заплатата на председателя му в зависимост от определената продължителност на работното му време, като възнаграждението му не трябва да бъде по-голямо от това на кмета.

МЕН ЛИЧНО ХИЧ НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА ФАКТА КОЛКО Е ЗАПЛАТАТА НА ОБЩИНСКИТЕ СЪВЕТНИЦИ,НЕ Е ВАЖНО ДАЛИ КОТКАТА Е БЯЛА ИЛИ ЧЕРНА ,ВАЖНОТО Е ДА ЛОВИ МИШКИ......И ДА Е НАЯСНО ЩО Е ТОВА ДЪЛГОТРАЕН АКТИВ, ТА ДА НЕ СТАВАМЕ ЗА РЕЗИЛ.......ПРИМЕРНО
mascarpone
mascarpone
редовен
редовен

Брой мнения : 82
Join date : 24.11.2009

Върнете се в началото Go down

Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци Empty Re: Местни Избори 2011 - Новини- Община Чипровци

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 10 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите