Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

СЪОБЩЕНИЕ

+8
Чушки с боб
mascarpone
free
Dalador
Bel Muj
elana
tcvetelinka
VeRtO
12 posters

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty СЪОБЩЕНИЕ

Писане by VeRtO Вто Окт 25, 2011 6:51 pm

От предизборния щаб на Коалиция за Община Чипровци и г-н Пламен Макавеев Петков,

Ви УВЕДОМЯВА.
Пламен Макавеев Петков НИКОГА и по-НИКАКЪВ повод не е правил.

Никакви Тайни Споразумения или Договори с нито една политическа партия или отделни лица.

Всякакви спекулации на тази тема са ЛЪЖИ и измислици.

Повярвайте ми, Аз никога не бих подменил вота Ви и не бих ви предал.

Пламен Макавеев Петков
Предизборния щаб на Коалиция за Община Чипровци.
VeRtO
VeRtO
редовен
редовен

Брой мнения : 83
Join date : 17.05.2009

http://www.vertoradio.webnode.es

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by tcvetelinka Вто Окт 25, 2011 6:54 pm

Благодаря VeRtO имаше нужда от това във форума, нека се знае и да не се подклаждат излишни страсти...
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by elana Вто Окт 25, 2011 7:14 pm

tcvetelinka написа:Благодаря VeRtO имаше нужда от това във форума, нека се знае и да не се подклаждат излишни страсти...

Да, така се говори из Чипровци, добре направихте като го разяснихте на хората.
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by VeRtO Вто Окт 25, 2011 8:26 pm

Ако това съобщение ви се струва нереално, има го същото разлепено по всички магазини на Пламен, ясно и четливо, и с подпис на лицето Пламен Петков
VeRtO
VeRtO
редовен
редовен

Брой мнения : 83
Join date : 17.05.2009

http://www.vertoradio.webnode.es

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by Bel Muj Вто Окт 25, 2011 8:37 pm

Бре,бре, опълченец на Шипка.....а програма за управление разлепена има ли!?
Сега остава да ревнеш за нуждата от ветрогенераторите предполага се ,че си ги сънувал през целия тоя период на затишие.
Bel Muj
Bel Muj
редовен
редовен

Брой мнения : 58
Join date : 28.09.2011

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by Bel Muj Вто Окт 25, 2011 8:38 pm

Що не каза нещо по време на предизборната кампания!?
Алтернативата явно е Герб!!!
Bel Muj
Bel Muj
редовен
редовен

Брой мнения : 58
Join date : 28.09.2011

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by Dalador Вто Окт 25, 2011 9:10 pm

Да браво и от мен, че публикувахте това съобщение тук, народа се си седи и чака и не знае какво се случва, а вярва на неща които се пускат умишлено за да попречат на Иборите в неделя за Балотажа, дайте малко повече инфо
на народа който все още продължава да бъде заблуждаван и лъган. Аз съм привърженик на коалиция "Заедно" /ЗС Ал. Стамболийски и БСП/, но след като не бе избрана, и след като не можа да направи много неща за града, поради причината ,че бе спъвана от все едни и същи муцуни, които от 20 години не напускат администрацията на тази община, Единия кмет 4 години, назначил свои лица, после кмет още 4 години, същите лица, а сега неговите хора искат да станат кмет, а пък всички стари кметове и съветници в екипа на новия кандидат за кмет, мисля че няма нужда да казвам от коя партия, вие добре знаете за кой става въпрос, е какво правим, не са ли едни и същи муцуните, само ,че всеки под друга длъжност.Затова, аз твърдо заставам зад Коалиция за Община Чипровци и кандидата Пламен Макавеев Петков, защото вярвам и очаквам той да направи промените в тази администрация, нови хора и кадри. Нека има промяна в тази администрация, нека старите и израсходени кадри да си отидат. Също така , искам да ви информирам. За нещата които се носят из град Чипровци, които чух със собствените си уши в автобуса пътуващ за Чипровци и лично чух една жена да говори тези неща които аз опровергавам



Не е вярно за версиите които се носят от човек на човек в град Чипровци и селата , че кандидата за кмет на Коалиция за Община Чипровци Пламен Макавеев Петков е направил споразумение с лицето Кандидат за кмет на коалиция "Заедно" /ЗС Ал. Стамболийски и БСП/ Инж. Захарин Замфиров, че ако бъде подкрепен от
коалиция "Заедно" Инж. Захарин Замфиров ще бъде назначен на длъжността заместник Кмет на Общината.


Това явно са пуснати лъжи и измислици от привържениците на партия ГЕРБ.
Такова нещо не вярвам да се случи, защо му е на Пламен Макавеев Петков
да го прави това.
Но явно ГЕРБ имат полза от това да пускат в сякаква не верна информация,
която да вреди на кандидата от Коалиция за Община Чипровци.
Ехххх Драги Чипровчани, до кога ще позволявате да ви замазват очите с какви ли не лъжи.

С уважение Dalador.
Dalador
Dalador
нов член
нов член

Брой мнения : 8
Join date : 25.10.2011

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by free Вто Окт 25, 2011 9:16 pm

Ей Даладор, как така лично опровергаваш тези весии? Да не би да спиш с някой от двамата Smile Very Happy Smile Very Happy
free
free
нов член
нов член

Брой мнения : 21
Join date : 20.10.2011
Местожителство : USA

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by tcvetelinka Вто Окт 25, 2011 9:17 pm

Dalador много хора точно това правят в момента, и беше наистина редно да се внесе информация за това, какво наистина става и хората започват да се преориентират, надявам се, че ще вземат правилното решение...

Важно е, че Пламен няма да се коалира с друг и няма да предаде хората и доверието, което му е гласувано...

Някой да нареди имената на новите съветници или само са готови като брой от дадена партия...
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by mascarpone Вто Окт 25, 2011 9:20 pm

Извинявай имам един може би несъществен въпрос!?
Как така от привърженик на Захарин изведнъж ставаш говорител на друг кандидат . При това осведомен.
Каква точно ще е промяната в администрацията!?
Захарин имаше нещастието общинския съвет да му вади постоянно душата и да спъва всичко и в дъното на цялата кашо стояха две причини ,чпърво ,че не е от същото група и второ становището му по въпроса за ветрогенераторите. Сега била дошла Фидосова , а Любо с извинение чик го диреше!???
mascarpone
mascarpone
редовен
редовен

Брой мнения : 82
Join date : 24.11.2009

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by Dalador Вто Окт 25, 2011 9:30 pm

да казах ,че съм привърженик на Коалиция Заедно , но по принцип не съм за нито една партия, тук не гласуваме сега за партии, а гласуваме за човек, за личност, който да е кмет на община Чипровци, а аз само гласувах за Захарин , а не че ми е много зор дали е от БСП, СДС, РЗС , и т.н, но след като Захарин не е от тези на Балотажа, аз заставам срещу ГЕРБ и най-вече срещу кандидатите на ГЕРБ, които за мен не са подходящите лица за тази трудна задача, Управлението на Община Чипровци, а защо ли, защото са в тази система от 20 години, все едни и същи. Това е моето мнение, и си държа на него, и всеки има право на мнение и избор, тук на никой не е опрян ножа в гърлото и да му се казва за този ще гласуваш в неделя. А аз не съм говорител на никого, просто изказвам моето мнение, и виждане .
Dalador
Dalador
нов член
нов член

Брой мнения : 8
Join date : 25.10.2011

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by mascarpone Вто Окт 25, 2011 9:35 pm

Аз смятам, че ще мине време и ще се разбере какво е загубено.Но има едно но, Чипровци за съжаление е много бедно и проблемно място и това определено влияе на хората.Не е единственото подобно в държавата , но това не е за успокоение. Захарин поне имаше визия за нещата, за оставащите не съм убеден и в тази ситуация много ми се иска да се лъжа.
mascarpone
mascarpone
редовен
редовен

Брой мнения : 82
Join date : 24.11.2009

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by Dalador Вто Окт 25, 2011 9:38 pm

mascarpone написа:Аз смятам, че ще мине време и ще се разбере какво е загубено.Но има едно но, Чипровци за съжаление е много бедно и проблемно място и това определено влияе на хората.Не е единственото подобно в държавата , но това не е за успокоение. Захарин поне имаше визия за нещата, за оставащите не съм убеден и в тази ситуация много ми се иска да се лъжа.

Тук съм съгласен с теб напълно, да Чипровци е беден край, хората се озлобиха и станаха едни подмолни и подли, но нали всички искаме това да се промени, да не е така, да се надяваме , че ще се промени.
Dalador
Dalador
нов член
нов член

Брой мнения : 8
Join date : 25.10.2011

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by free Вто Окт 25, 2011 9:39 pm

Че ГЕРБ 20 години ли управляват в Чипровци? Ако си срещу 20 год. управление, би трябвало да си срещу БСП, СДС, НДСВ, ДПС ... Ако си срещу определен съветник е едно, но какво общо има кандидата на ГЕРБ за Кмет на общината? Нито е бил съветник, нито Кмет ...
Нека по-добрият победи (или този с повечето пари хаха)
free
free
нов член
нов член

Брой мнения : 21
Join date : 20.10.2011
Местожителство : USA

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by elana Вто Окт 25, 2011 9:45 pm

Кандидата за кмет от ГЕРБ на общината е бил цели 15 години в тая община и е видял много неща, ама си е мълчал, нали?
Значи е чакал удобния момент за да е изяви или по скоро да бъде един фактор, който някой друг ще управлява.
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by Dalador Вто Окт 25, 2011 9:45 pm

оххх боже, ами този човек не бе ли назначен от предишния кмет , кметувал два мандата г-н Иван Марков, не беше ли през всички тези мандати той финансиста на общината, няма лошо, но да ти кажа ли кое ме накара да не съм за сегашния кандидат за кмет на партия ГЕРБ, това че в листата му са същите муцуни, а единия от тях е г-н Иван Марков, ето затова казвам, че в администрацията на Община Чипровци са си се едни и същи муцуни 20 години, но сега под различни длъжности. И пак казвам тук партиите мен не ме интересуват, интересуват ме хората които са кандидати за тези длъжности за управлението на Община Чипровци, та ако ще и от ЕВРОРОМА да са .
Dalador
Dalador
нов член
нов член

Брой мнения : 8
Join date : 25.10.2011

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by mascarpone Вто Окт 25, 2011 9:47 pm

Чипровци, знаеш ли как ще се промени.Като града си осъзнае преимуществата и даденостите и се върне себеуважението у хората. Но за това трябва да се свършат някой работи, Захарин ги беше почнал систематично и с огромна упоритост, но уви дори бавната революция си изяжда децата.
mascarpone
mascarpone
редовен
редовен

Брой мнения : 82
Join date : 24.11.2009

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by Dalador Вто Окт 25, 2011 9:47 pm

elana написа:Кандидата за кмет от ГЕРБ на общината е бил цели 15 години в тая община и е видял много неща, ама си е мълчал, нали?
Значи е чакал удобния момент за да е изяви или по скоро да бъде един фактор, който някой друг ще управлява.

Ето пример, браво Елана, доста кратко, и умно казано, но ходи им обяснявай, фрее си държи , че си мислим , че ГЕРБ е управлявал Чипровци 20 години хахах , а дори не знае кога е създадена партия ГЕРБ. но няма какво да се обяснява толкова. Ти как ме разбра без много да запитваш , браво.
Dalador
Dalador
нов член
нов член

Брой мнения : 8
Join date : 25.10.2011

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by mascarpone Вто Окт 25, 2011 9:50 pm

А защо мислиш ,че точно изгубилия Марков не го е "изявил" ,а!?
mascarpone
mascarpone
редовен
редовен

Брой мнения : 82
Join date : 24.11.2009

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by free Вто Окт 25, 2011 9:51 pm

Не бъркай администрацията със съветниците и кметовете на населените места.
free
free
нов член
нов член

Брой мнения : 21
Join date : 20.10.2011
Местожителство : USA

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by VeRtO Вто Окт 25, 2011 9:52 pm

Bel Muj написа:Бре,бре, опълченец на Шипка.....а програма за управление разлепена има ли!?
Сега остава да ревнеш за нуждата от ветрогенераторите предполага се ,че си ги сънувал през целия тоя период на затишие.

Да сънувам ги от както ги спряха , хахахах , даже ,ако искаш може да си закупиш един за да ти сложим на виличката, вече има един сложен по на горе от Пилатовец , и толкова е вреден , "че Овцете на Линчо, са се ялови "
VeRtO
VeRtO
редовен
редовен

Брой мнения : 83
Join date : 17.05.2009

http://www.vertoradio.webnode.es

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by free Вто Окт 25, 2011 9:54 pm

Dalador написа:
elana написа:Кандидата за кмет от ГЕРБ на общината е бил цели 15 години в тая община и е видял много неща, ама си е мълчал, нали?
Значи е чакал удобния момент за да е изяви или по скоро да бъде един фактор, който някой друг ще управлява.

Ето пример, браво Елана, доста кратко, и умно казано, но ходи им обяснявай, фрее си държи , че си мислим , че ГЕРБ е управлявал Чипровци 20 години хахах , а дори не знае кога е създадена партия ГЕРБ. но няма какво да се обяснява толкова. Ти как ме разбра без много да запитваш , браво.

Това имах предвид де. Казваш, че си провив 20 годиншното управление, значи си срещу ГЕРБ. Излиза, че те управляват от 20 години.
Ма карай, нали си против
free
free
нов член
нов член

Брой мнения : 21
Join date : 20.10.2011
Местожителство : USA

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by mascarpone Вто Окт 25, 2011 9:56 pm

БАЛОТАЖ :ИВАН МАРКОВ С/У ЛЮБО ИВАНОВ, АНКА КОСТОВА ТОЗИ ПЪТ ГО ЗАТЪРКА!
mascarpone
mascarpone
редовен
редовен

Брой мнения : 82
Join date : 24.11.2009

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by tcvetelinka Вто Окт 25, 2011 10:00 pm

Може ли да спрете темата с перките, ясно е, казах го и по новините, на единия от вождовете в прекия смисъл на думата му отрязаха ушите, дадени хора, ако сте пропуснали това да го прочетете. Не мисля, че Пламен не си е променил мнението и не е видял истината и сам, че може би е сгрешил... Факта обаче беше, че така или иначе това беше шанс за пари в общината, и целта беше високо... След като минаха страстите около перките преди година, мисля че няма, какво повече да се говори за тях... А и пари за такива неща няма, ако ли пък се направи нов опит, този път хората ще бъдат подготвени, най-малкото знаят вече какво е ветрогенератор ....

И в стратегията на всички е залегнала точката туризъм, планина, гора, река, едва ли при това безводие, който и да било ще си позволи да опоска гората...и да остави цяло Чипровци в безводие...


Последната промяна е направена от tcvetelinka на Вто Окт 25, 2011 10:46 pm; мнението е било променяно общо 1 път
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by mascarpone Вто Окт 25, 2011 10:38 pm

Idea
Днес през 1929 г. е роден Йордан Димитров Радичков – български писател.

mascarpone
mascarpone
редовен
редовен

Брой мнения : 82
Join date : 24.11.2009

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by elana Вто Окт 25, 2011 11:05 pm

mascarpone написа: Idea
Днес през 1929 г. е роден Йордан Димитров Радичков – български писател.


https://www.facebook.com/pages/%D0%A0%D0%B5%D0%B3%D0%B8%D0%BE%D0%BD%D0%B0%D0%BB%D0%BD%D0%B0-%D0%B1%D0%B8%D0%B1%D0%BB%D0%B8%D0%BE%D1%82%D0%B5%D0%BA%D0%B0-%D0%93%D0%B5%D0%BE-%D0%9C%D0%B8%D0%BB%D0%B5%D0%B2-%D0%B3%D1%80-%D0%9C%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BD%D0%B0/126801674040878#!/media/set/?set=a.236058626448515.60526.126801674040878&type=1

Снимки от Радичковите дни.
На тия снимки можете да видите една учителка, която можеше да възпитава вашите деца, но някои решиха, друго.
На друго място я оцениха повече, а тя обичаше Чипровци и Чипровските деца!
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by Чушки с боб Чет Окт 27, 2011 2:33 pm

Кандидат за кмет на община Чипровци – Анатоли Първанов.
Категорично бях решил да се въздържа от коментари във форума преди изборите, но разногласните мнения и особено някои от тях надделяха над търпението ми, още повече, че очевидно форумът вече така или иначе се е превърнал в поле за предизборна агитация, което не смятам за особено уместно. Искрено се радвам да видя дейни хора, каквито сте и без нотка на съмнение искрено ви вълнуват проблемите на Чипровци. Това обаче в никакъв случай не е извинение много от потребителите да се изказват крайно неподготвени, макар и да имат какво да кажат принципно.
Повсеместна е провокацията, че съм работил 15 години в общината и нищо не съм направил. Замислете се: като служител, като финансист на една община какво изобщо бих могъл да направя. Моята работа е да приключа бюджета без забележки и аз като експерт настоявам, че съм я вършил безупречно, за което има множество доказателства. Колкото до политическите и стратегически решения, винаги съм се опитвал да поощрявам добрите идеи и да заклеймявам порочните, но това е мой личен и социален дълг, не и професионален и не бих искал да го коментирам. Далеч съм от мисълта, че съм идеален, тъкмо обратното и това ни прави хора, но що за аргумент може да бъде въпросът какво съм направил за общината докато съм бил....финансист. Излишно е да коментирам и е под моето достойнство друго често срещано обвинение, че съм „желенчанин”. След като имате притеснения относно моите мотиви и подбуди, защо не присъствахте на събранията и не зададохте тези или каквито и да е други въпроси. Нали в това се състои една активна гражданска позиция. Там беше мястото да бъда притиснат, провокиран, притеснен. Уви – нямаше. А за различни концерти бързо се намират желаещи.
Надали някой ще възрази, че моята кампания премина под флага на позитивното отношение и търсене на контакт с избирателите. Самият аз положих немалко усилия да се избегне даването на кебапчета и други подобни евтини трикове, на които не искам да повярвам, че жителите в общината ще се поддадат, въпреки че в неделя може и да ме опровергаят.
Тази неделя не се решава само съдбата на Чипровци, а най - малко пък моята лична – и да не стана Кмет, това няма по никакъв начин да направи различен мен или живота ми. Тази неделя преди всичко се решава може ли в България да се спечели с честна и позитивна кампания.
Без колебания и без оглед дали е правилно политически съм се дистанцирал от нападки и обвинения по адрес на останалите кандидати, което не може да се каже за тях самите. На господин Макавеев част от встъпителните слова по събранията бяха, че „някои хора от 15 години работят за общината и нищо не са направили”.
Без капка неувереност, заявявам отговорно, че няма човек в Чипровци, който да е дошъл при мен или съпругата ми по професионален въпрос и да е бил подведен или отблъснат и никога не сме искали възнаграждение. Съпругата ми беше принудена да напусне общината и нейните професионални качества са последната причина за това.
Съзнавам, че с изразяване на позицията си тук рискувам не малко и своевременно ще се намерят чевръсти умове да ме репликират – къде възпитано и интелигентно, къде не толкова, но счетох за необходимо да изложа споменатите съображения относно изборите.
Първият тур на изборите показа, че 30 % от хората гласуваха за мен, което при осем кандидати е чудесен резултат при това доста обективен, при липсата на каквито и да било договаряния. На всички тях благодаря най–вече за това, че оцениха мен самия преди всичко по достойство.
П.П. Тъй като споменахте „радичковите дни”, в заключение ще допълня с риск да прозвучи като самоизтъкване, но само един от двамата кандидати е чел Радичков.
Чушки с боб
Чушки с боб
нов член
нов член

Брой мнения : 5
Join date : 26.10.2011

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by mascarpone Чет Окт 27, 2011 3:01 pm

СУМАТОХА
Йордан Радичков
http://liternet.bg/publish5/jradichkov/piesi/sumatoha/1_1.htm

ГОЦА. Ще продам прасето. Само ми яде храната. Колкото повече яде, толкова по става на трион и му расте зурлата.

АРАЛАМБИ. То е сръбска порода. Те, тия сръбски свине, не пълнеят.

ГОЦА. Ти остави, че не пълнее, ами щурее. Оня ден се загуби, та се пребих да я търся тая пърлица.

АРАЛАМБИ. Стока се не губи! На, Цонке, на, наааа!

ГОЦА. Стока се не губи, ама то туй не е стока. Жената вика, че го пуснала от кочината, да се изтича, и то изчезнало. Изчезна, вика, и го няма. Обиколих селото - няма го. Да не е игла, та да изчезне! Отбих се в кръчмата, разпитах този и онзи, да не би да са го виждали, ама къде ще го видят, то вече се стъмнило! Мамка му и прасе, къде да го диря! Ако се е набутало в гората, ще го изядат вълците!

АРАЛАМБИ. Няма да го изядат. Сръбските.свине са свирепи.

ГОЦА. И аз тъй си помислих, ш ако вълците са много, ще го изядат. Мислих, мислих, па тръгнах да го търся.

АРАЛАМБИ. В тъмното!

ГОЦА. В тъмното, ами! Търсих покрай, реката: няма го. Намерих брод, почнах да се събувам. Водата студена, надве ме преряза, но я прегазих, какво да правя! Тръгнах от другата страна. през едни ниви, ни се чува нещо, ни се вижда нещо. Почнах да мамя. Мааамя, маамя, маамя, па се спра; после слушам! Слуушам, слуушам - нищо няма. Мамка му и прасе, никакво не се обажда! Хайде после натам, та в гората под чуката. В гората се нищо не вижда, очите си изповадих, ама като съм тръгнал да я търся тая пърлица, не мога да се върна назад. Спрях се в гората, па пак почнах да мамя. Маамя, маааамя, маамя, па се спра. После слушам: слуушам, слуушам - нищо няма. Мамка му и прасе, никакво се не обажда! Хайде после още навътре в гората, та се набутах в едни тръни, целия ме изподраха. Едва се измъкнах на една поляна.

АРАЛАМБИ. Я, я, я, я, яааааа!

Влиза Лило, той носи умряла лисица.

ЛИЛО. Добра среща!

ГОЦА. Дал бог добро!

АРАЛАМБИ. Къде с тая умряла лисица?

ЛИЛО. Ще й одера кожата, щото ми изяде всичките кокошки! Тя не е никак умряла, ами само дето се преструва на умряла. Ти мигар не знаеш, че лисицата обича да се преструва на умряла! В тия работи човек требе да е по гявол, ако не иска да го минават баламската, като оня селянин, дето отишъл за риба, па наловил цяла кола риба, па като се връща, гледа, че на средата на пътя лежи нещо. Кога доближил до това нещо, то да излезе лисица. Умряла на средата на пътя и само чака селянинът да мине, та да я хвърли в колата. А па селянинът само това и чака - да намери умряла лисица на пътя и да я хвърли в колата. Хвърлил я той в колата, значи, и си говори наум, че му се паднал голям късмет - и риба хванал, и кожух за жената намерил. Кога пристига, вика отдалече на жена си: "Отвори, Ленче, портите, да видиш какъв кожух ти нося!" Ленчето ще си изпотроши краката да тича, а кога гледа, в колата ни лисица, ни риба, ни дявол. Лисицата, което можала, изяла, което не можала - изхвърлила по пътя, и дим да я няма. Тъй че на лисица вяра аз нямам!

АРАЛАМБИ. А бе ти знаеш ли, че си прав! И тъй, както ми разправяш, ще знаеш, че тоя случай не е никак единичен. (Араламби подава единия край на въжето на Лило и почва да плете въжето, а Лило през това време го разплита от другата страна.) Едно време ние, като прекупувахме всякакъв добитък за кланицата, та се бяхме събрали веднъж все големи джамбази в кръчмата - двайсет ли бяхме, та трийсет ли, не мога ти каза точно, но много бяхме. Та съм запомнил, че там един разправяше нещо доста подобно с едного от горните села. Тоя същият бил козина-търговец, нали ги знаеш тия, дето прекупуват козя козина за козяци, та ние, истинските джамбази, им викаме козина-търговци. Същият този козина-търговец, дето веднага ще те купи и веднага ще те продаде, се връща с цяла каруца риба, кара я от града, за да я продаде на селяните да си правят рибници за Никулден, и среща прочие лисицата насред пътя. Разгеле, казал той, и нали не е истински джамбазин, а е само там някаква си козина, хвърля лисицата в каруцата при рибата и си прави едни дебели сметки из пътя: как ще продаде рибата, как ще направи кожух на търговката и почва да скандира, преди още да е влязъл в селото: "Насам, народе, хайде на келепиро, народе!" Скандира той, жена му разбира каква е работата прочие, и айде и тя на келепиро. Ама кога гледат с козината - в каруцата ни лисица, ни риба, ни келепир. Лисицата, което можала - изяла, което не можала... прочие. Тъй че, тя щом един козина-търговец е минала, прост селянин пък ептен ще мине, та гледай и тебе да те не мине прочие!

ЛИЛО. Тя ме мене не може мине!

АРАЛАМБИ. Тя те тебе не може мине като оная козина, случай доста подобен, стига да не й вярваш. Дори и да е умряла, пак не й вярвай, ами дери... дери... дери и не вярвай!

ЛИЛО. Па ти да ме убиеш, аз пак няма да вярвам!

ГОЦА. А аз пък се измъкнах на поляната и разгеле гледам - прасето. Белее се и очите му светят насреща ми. Гъци-гъци, гъци-гъци! - викам му, а то не мърда. Мамка му и прасе, тръгнах към него доста свирепо, пак не мърда. Ритнах го още по-свирепо, хич не мърда! То пък да излезе един изгнил пън, от тия, дето нощем светят!

АРАЛАМБИ. Детето ми разправя, че даскалът им разправял, че такива пънове не знам какви си били. Той им разправял.

ГОЦА. А, той им разправял! Какво ще им разправя даскалът, когато аз сам го зная, не, ами съм го и ритал. Изгнил пън, а свети! Като се взех после оттам, та чак на чуката.

АРАЛАМБИ. Чак на чуката!

ГОЦА. И оттам, като почнах да мамя: гъци-гъци, гъци-гъци, гъци-гъци, па се ослушвам. Слуушам, слуушам, слуушам - нищо няма.

АРАЛАМБИ. Брех, майка му стара!

ЛИЛО. Брех, майка му стара!

ГОЦА. Брех не, ами брех!

Влиза Глигор с пушка.

ГЛИГОР. Жабата е мрачно животно!

ЛИЛО. Добра среща! Що да е мрачно?

ГЛИГОР. Дал бог добро, но е мрачно! Не може да се спи вече от това животно. Тъкмо си лягам снощи и чувам, че една жаба ми подвиква. А да заспя, тя подвикне! Взех камък, хвърлих го към жабата, но вместо да млъкне, тя взе, че повика още една жаба. Едва заспивам, чувам ги двете жаби, че ми подвикват. Скочих, хвърлих пак камък, ще заспя вече - си мисля - и, вярно, заспах. Като надойдоха едни жаби, двеста ли бяха, триста ли бяха, и като завикаха, та трябваше да се завивам презглава. Ще спя, викам си, презглава, па те нека си викат! А то не стига, че ме викат, ами и започват да дърпат юргана, та ме отвиват откъм гърба. Как съм скочил от яд и как съм грабнал пушката, не помня. Вдигнах пушката, та право в жабите. Олеле! - извикаха те и паднаха на земята. Кога гледам - жена ми!

АРАЛАМБИ. На, на, на! Муууу! На, Цонке, на на! (Двамата с Гоца избягват.)

ГЛИГОР. Ами ти какво ще правиш с тая умряла лисица?

ЛИЛО. Ще й одера кожата, щото ми изяде всичките кокошки. Тя не е умряла, а само се преструва на умряла. Мигар ти не знаеш, че лисицата обича да се преструва?

ГЛИГОР. Как, аз да не знам! Та нали един селянин отишъл за риба, цяла кола наловил и като се връща, гледа, по средата на пътя една умряла лисица, само че женска. (Лило проверява дали неговата лисица е женска.) Тууу, да се не види, рекъл селянинът, човек не знае къде ще го настигне смъртта. Хвърля селянинът лисицата в колата и мисли из пътя какво да прави с нея, па на края си вика: Ще взема да направя един кожух на моята чума, стига ме е чумосвала, че все гола ходи. Ако пък лисицата е умряла от чума, то нека и моята чума умре от чума, да ме куртулиса! И щом пристига, почва да вика: "Я излез, чумо, да видиш какъв кожух ти карам!" Кога чумата излиза и гледат в колата, само една рибена люспа. Залепила се на ритлата и светка. И като взела чумата да чумосва мъжа си, чумосвала, чумосвала, та на човека му дошло до гуша. Като му дошло до гуша, той замахнал с ритлата, дето на нея била залепена люспата, та по чумата... Мрачна работа, ти казвам!

ЛИЛО. Знам аз, че е мрачна, ама като я одера, ще видиш как ще се освети цялата.

Влизат Гоца и Араламби, като обикалят сцената.

ГОЦА. Няма и няма. Устата ми пресъхна от мамене, до сабаале може да мамя и пак да не ме чуе. А бе, викам, тая пърлица да не е заспала някъде? (Другите тръгват подир тях и обикалят заедно сцената.)

АРАЛАМБИ. Прасето не можеш да го събудиш, ако заспи! То има мръсни уши, свински уши, и нищо не чува с тях. Ако пък си е завряло и главата в шумата, хич няма и да те чуе. То заедно с главата и ушите си завира в шумата. Нали съм виждал.

ГЛИГОР. А, само пък ти си виждал! Малко ли и аз съм гледал в кочината. Като къртица се завира. Завре се в сламата, та само опашката му стърчи.

Спират се.

ГОЦА. На мене ми мина това през главата, ама мога ли да тръгна из това тъмно да търся една свинска опашка!

АРАЛАМБИ. Къде ще намериш в тъмното свинска опашка! То цяло прасе не можеш да намериш, та ще намериш опашка!

ЛИЛО. Не, то може, но да попаднеш точно на опашката. Ако точно по опашката го настъпиш, ще скочи и ще се разквичи, защото не е като лисицата да се преструва на умряло.

ГОЦА. Ако попаднеш точно на опашката, да. Ами как ще попаднеш! Освен да почнеш да ровиш наред в шумата, та дано го настъпиш. Ама и това не е сигурно, защото можеш да ровиш шумата, колкото си щеш, а то да се е заровило на една педя от краката ти и да не го откриеш. Даже на една педя да минеш покрай тая пърлица и пак няма да я видиш!

ЛИЛО. Нито ти него ще видиш, нито то тебе!

ГЛИГОР. Дума да не става, така е!

АРАЛАМБИ. Така е, но като се хванеш да търсиш, а върни се!

ЛИЛО. Не може да се върнеш, като си се хванал!

АРАЛАМБИ. А, ще се върнеш! Хванеш ли се веднъж - връщане няма! (Чува се изстрел.) Гамаша!

Влиза Гамаша с пушка, патронташ и птици на пояса.

ГАМАША. Помози бог!

ЛИЛО. Дал бог добро!

ГАМАША. Какво сте се събрали край тая умряла лисица?

ЛИЛО. Тя не е умряла, а само се преструва на умряла. Мигар ти не си чувал, че лисицата обича да се преструва на умряла.
mascarpone
mascarpone
редовен
редовен

Брой мнения : 82
Join date : 24.11.2009

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by elana Чет Окт 27, 2011 4:27 pm

П.П. Тъй като споменахте „радичковите дни”, в заключение ще допълня с риск да прозвучи като самоизтъкване, но само един от двамата кандидати е чел Радичков.
.
Няма да цитирам целия коментар. не претендирам, че имам твоето образование, не съм завършила "рабфаг", не твърдя и че пиша много добре, правя го както мога. Но се боря упорито с нередностите, с всичко това, което смятам, че не е в интерес на града ни.
Подразни ме, твоето изтъкване, аз, аз, голяма реч му хвърли, голямо нещо. Остави хората да решават какъв си, а това, че си желенчанин е най- малката беда. НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ВСИЧКИ ДА ТИ ХОДЯТ НА СЪБРАНИЕТО ЗА ДА ТИ ЗАДАВАТ ВЪПРОСИТЕ. Поне на това си се изучил да се измъкваш от ситуацията. Ааа и друго, виж, дойде тук при нас във форума, това наистина е събитие. И това, че слезе от колата и тръгна с колелото сред хората, което до сега не беше присъщо на теб.
Остави хората да говорят за теб, а не сам да се хвалиш. Изборите тепърва предстоят и не се радвай предварително.
Божеее, що за човек може да си направи ника "чушки с боб"?
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by Сресаният пъж Чет Окт 27, 2011 4:41 pm

Привет на всички в този несресан форум!

Сърце юнашко не трае.

Госпожо Елана, Това не е вероятно личният профил на г-н кандидат-кмета Анатоли Първанов. Моето мнение, че зад "чушки с боб" стои друго лице- нещо като говорител,глашатай, разсилен.Ако му излезе прякор ще ги бъркат с Чушкарчето. Всеки може да си сложи къфту ник му е кеф,но някак си ето г-жа Ани Костова си се подписва съвсем официално, общественият статус и претенцията го изискват някак си. Не става да се подписва с "червената шапчица" я, несериозное.
Сресаният пъж
Сресаният пъж
нов член
нов член

Брой мнения : 5
Join date : 27.10.2011

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by Чушки с боб Чет Окт 27, 2011 5:24 pm

Недвусмислено е посочено от чие име е съобщението, псевдонимът е без значение. Хич и не си помислям да се радвам предварително, още повече, че кметското място, дори и да се спечели, не дава много поводи за радост, уверявам ви. Освен това зад псевдонима се кри един от символите на Чипровци, а форумът е неофициална медиа и не изисква ни най-малко помпозност, че да се обръща внимание на това. Надявах се на далеч по - язвителни забележкиSmile Смехотворно е да се твърди, че съм "слязъл" от колата, но няма да ви убеждавам. Много правилно констатирахте - не е "задължително" да се идва на събрания, но нали там именно е мястото за въпроси и коментари. И докато псевдонимът е въпрос на избор си взимам забележка за самоизтъкването, но от своя страна апелирам вие да обърнете внимание на правописаSmile
Чушки с боб
Чушки с боб
нов член
нов член

Брой мнения : 5
Join date : 26.10.2011

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by Сресаният пъж Чет Окт 27, 2011 5:36 pm

СЪОБЩЕНИЕ Empty by Чушки с боб Today at 5:24 pm


Недвусмислено е посочено от чие име е съобщението. Псевдонимът е без значение. Хич и не си помислям да се радвам предварително, още повече, че кметското място, дори и да се спечели, не дава много поводи за радост, уверявам Ви. Освен това зад псевдонима се криЕ един от символите на Чипровци, а форумът е неофициална медиа и не изисква ни най-малко помпозност, че да се обръща внимание на това. Надявах се на далеч по - язвителни забележкиSmile Смехотворно е да се твърди, че съм "слязъл" от колата, но няма да Ви убеждавам. Много правилно констатирахте - не е "задължително" да се идва на събрания, но нали там именно е мястото за въпроси и коментари. И докато псевдонимът е въпрос на избор, си взимам забележка за самоизтъкването, но от своя страна апелирам Вие да обърнете внимание на правописа !Smile
Сресаният пъж
Сресаният пъж
нов член
нов член

Брой мнения : 5
Join date : 27.10.2011

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by tcvetelinka Чет Окт 27, 2011 5:38 pm

Аз да питам пак, ще има ли публичен диспут в Чипровци между двамата кандидати за кметове....? Дочух пак естествено по-слухове, че има такова предложение и понеже тук има представители и на двамата кандидати, моля осведомете ни, ако ще има такъв диспут, дата, място и час.
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by Сресаният пъж Чет Окт 27, 2011 5:39 pm

Нищо лично, но и Вие имате доста грешки!
Сресаният пъж
Сресаният пъж
нов член
нов член

Брой мнения : 5
Join date : 27.10.2011

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by VeRtO Чет Окт 27, 2011 5:44 pm

tcvetelinka написа:Аз да питам пак, ще има ли публичен диспут в Чипровци между двамата кандидати за кметове....? Дочух пак естествено по-слухове, че има такова предложение и понеже тук има представители и на двамата кандидати, моля осведомете ни, ако ще има такъв диспут, дата, място и час.

Сега ще го постна .
VeRtO
VeRtO
редовен
редовен

Брой мнения : 83
Join date : 17.05.2009

http://www.vertoradio.webnode.es

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by elana Чет Окт 27, 2011 5:44 pm

Чушки с боб написа:Недвусмислено е посочено от чие име е съобщението, псевдонимът е без значение. Хич и не си помислям да се радвам предварително, още повече, че кметското място, дори и да се спечели, не дава много поводи за радост, уверявам ви. Освен това зад псевдонима се кри един от символите на Чипровци, а форумът е неофициална медиа и не изисква ни най-малко помпозност, че да се обръща внимание на това. Надявах се на далеч по - язвителни забележкиSmile Смехотворно е да се твърди, че съм "слязъл" от колата, но няма да ви убеждавам. Много правилно констатирахте - не е "задължително" да се идва на събрания, но нали там именно е мястото за въпроси и коментари. И докато псевдонимът е въпрос на избор си взимам забележка за самоизтъкването, но от своя страна апелирам вие да обърнете внимание на правописаSmile

Правописа ли ми е бил проблем, виж, аз няма да ставам кмет. Не искам ни най малко да съм язвителна, не желая да ти задавам и въпроси. Не желая и отговори, отговорите аз си ги знам. не предизвиквам никого към дебат. Видяхме напъните за дебат как звършиха без успех за г-н Сандов в Монтана. Очаквам хората в Чипровци да вземат правилното решение, защото аз им вярвам. Ще бъде жалко за младите, нашата вече свърши. Жалко ще е ако се използва прекрасната ни природа за проекти, които ще я унищожат.
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by Чушки с боб Чет Окт 27, 2011 6:22 pm

Обръщението "Вие" се пише с главна буква само в официални документиSmile Другите 2 "грешки" са очевидно печатни, а не граматични или стилистични. Както и да е. Относно проектите - в действителност има такива, които вредят на природата, и затова е въпрос на приоритети дали да се правят или не. Има обаче и безброй други, които включват само така наречените "меки мерки" - организиране на фестивал (най прост пример) и точно към такива се стремят повечето малки общини. За другите, "по - тежки" проекти, според мен е немислимо да се вземе каквото и да е решение без допитване до жителите на общината.
Колкото до публичния диспут - идеята беше наша, защото смятаме, че е редно двамата кандидати да застанат един срещу друг, а хората имат право да ги видят. Във вторник преди обяд до господин Макавеев е изпратена писмена покана, като е дадена възможност да дискутира с нас конкретната дата и час. Днес (четвъртък) по обяд получихме писмен отговор, че господин Макавеев няма да има възможност да присъства, поради други ангажименти.
Чушки с боб
Чушки с боб
нов член
нов член

Брой мнения : 5
Join date : 26.10.2011

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by elana Чет Окт 27, 2011 6:38 pm

Обикновено държа на правописа си, но когато се вълнувам, може да допусна и някоя грешка. Но с това няма да създам проблем на общината. Проблемите са много други. И мисля, че не може да ги реши човек, който получава "нареждания отгоре".
За проектите също не съм съгласна, кога е имало допитване на хората в Чипровци? За ветрогенераторите ли? За елцентралите ли? акогато един кмет искаше да продава детската градина имаше ли допитване?
Замазване на очите. Аз не ти вярвам, може пък някой и да ти повярва, не знам. Не вярвам на хора, които цял живот са били на държавна ясла, не са постигнали нищо със собствен труд.
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by tcvetelinka Чет Окт 27, 2011 8:00 pm

Чушки с боб- Какво мислите, като цяло за политиката на партия ГЕРБ и начина на провеждането на изборите в България? Факт е, че хората са негативно настроени независимо от това, че те на повечето места победиха...

И още едни въпрос, какво мислите по въпроса за достъп до информация на населението... Мисля, че сте запознат с програмата с "Лице към хората" и данните от нея-пиша за Интернет достъп, до съобщения и елементарни документи, решения на общински съвет и други...

Това е сайта с данните за положението в общината, трагични са ...
http://www.aip-bg.org/surveys/db/2011ii/view.php?InstitutionID=102008001299
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by Чушки с боб Чет Окт 27, 2011 9:17 pm

Уместни въпроси "tcvetelinka". Въздържам се да коментирам националната партийна политика. Тук съм в качеството си на личност, но обръщам сериозно внимание на втория ви въпрос. Запознат съм с програмата "Лице към хората" и мисля, че не само е от изключителна важност достъпът до информация на населението, а че това е ключов елемент за ефективно управление. Застъпено е и в предизборната платформа. Така казано обаче звучи много популистко (като поредното обещание, на което е трудно да се "повярва"). Споделих мнение, но не искам да превръщам "постовете" ми в агитационни. Права сте, и че са трагични данните, ако имате интерес пишете ми лично съобщение, където с радост ще споделим мнения и идеиSmile
П.П. Не мога да остана безмълвен по въпроса за "държавната ясла". освен 15 години "дундуркане" имам още 15 години трудов стаж - пазач в Гнили дол, работник в МОК, разносвач на закуски, пазач още къде ли не и още други. И когато ми се даде възможност да работя по специалността, която харесвам и ми се отдава....приех.
Чушки с боб
Чушки с боб
нов член
нов член

Брой мнения : 5
Join date : 26.10.2011

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by free Чет Окт 27, 2011 9:36 pm

elana написа:Обикновено държа на правописа си, но когато се вълнувам, може да допусна и някоя грешка. Но с това няма да създам проблем на общината. Проблемите са много други. И мисля, че не може да ги реши човек, който получава "нареждания отгоре".
За проектите също не съм съгласна, кога е имало допитване на хората в Чипровци? За ветрогенераторите ли? За елцентралите ли? акогато един кмет искаше да продава детската градина имаше ли допитване?
Замазване на очите. Аз не ти вярвам, може пък някой и да ти повярва, не знам. Не вярвам на хора, които цял живот са били на държавна ясла, не са постигнали нищо със собствен труд.

Вие госпожо май не разбрахте, че човека не е бил Кмет до сега и от него не са зависили референдуми и допитвания до народа. Няма ли да спрете да се заяждате, обиждате, оплювате и т.н. Да не би да очаквате някакви облаги от опонента на Анатоли?
free
free
нов член
нов член

Брой мнения : 21
Join date : 20.10.2011
Местожителство : USA

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by Bel Muj Чет Окт 27, 2011 9:39 pm

Предизборното дърляне заприлича на кеч!
Bel Muj
Bel Muj
редовен
редовен

Брой мнения : 58
Join date : 28.09.2011

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by free Чет Окт 27, 2011 9:40 pm

tcvetelinka написа:Чушки с боб- Какво мислите, като цяло за политиката на партия ГЕРБ и начина на провеждането на изборите в България? Факт е, че хората са негативно настроени независимо от това, че те на повечето места победиха...
Все си мисля, че ако хората бяха негативно настроени, резултатите нямаше да са такива, а щеше да стане като с НДСВ, СДС преди ...
free
free
нов член
нов член

Брой мнения : 21
Join date : 20.10.2011
Местожителство : USA

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by Bel Muj Чет Окт 27, 2011 9:45 pm

О, бедни, бедни Македонски, защо не умря при Гредетин…
Bel Muj
Bel Muj
редовен
редовен

Брой мнения : 58
Join date : 28.09.2011

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by elana Чет Окт 27, 2011 9:48 pm

Аз, от никого никакви облаги не очаквам? Защото съм се убедила, че перспективи тук няма. Смешко!

От кога на критиката и казват заяждане, сигурно когато не им изнася на някои. Моля се на бога все пак да не спечели канддата на Герб, защото тогава ще ви гледам сеира.
Като гледам, тук заприлича на гербаджииска сбирка, почнаха да се показват интереси и апетити. Ама поизчакайте, може и да са напразни. А аз нямам работа тук и ви напускам.
Не си мислете, че се страхувам или нещо подобно, просто не виждам смисъл да се пише. Оставям ви, да се хвалите колко сте велики!
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by tcvetelinka Чет Окт 27, 2011 10:07 pm

Форума на Чипровци е на всички, не е личен и не е повод за обиди... Това, че всеки от двамата кандидати има право, колкото всеки един от нас тук да влезе и да вземе отношение, по-никакъв начин не заклеймява, че е на еди кой си или еди кои си, този форум...
Доколкото помня този форум работеше по едно време за Захарин, според някои мнения...
Едно мога да ви кажа със сигурност в този форум нито модератори, нито създателите му служат, на нечии интереси, това е форум и всеки има право да бъде чут....
А това да го има това място се дължи изцяло на доброволен труд, добър или лош, който няма цена...


Ако искате да чуете отгори на въпросите си просто ги задайте към, който от кандидати искате без да се заяждате и да ги обиждате...
И Пламен Мкавеев и Анатоли Първанов доброволно са се регистрирали във форума и решиха да споделят нещата в Инетрнет, това не е повод да се обвиняват модератори в пристрастия, вършим си работата, това е...
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by bobi Чет Окт 27, 2011 10:15 pm

tcvetelinka написа:Форума на Чипровци е на всички, не е личен и не е повод за обиди... Това, че всеки от двамата кандидати има право, колкото всеки един от нас тук да влезе и да вземе отношение, по-никакъв начин не заклеймява, че е на еди кой си или еди кои си, този форум...
Доколкото помня този форум работеше по едно време за Захарин, според някои мнения...
Едно мога да ви кажа със сигурност в този форум нито модератори, нито създателите му служат, на нечии интереси, това е форум и всеки има право да бъде чут....
А това да го има това място се дължи изцяло на доброволен труд, добър или лош, който няма цена...


Ако искате да чуете отгори на въпросите си просто ги задайте към, който от кандидати искате без да се заяждате и да ги обиждате...
И Пламен Мкавеев и Анатоли Първанов доброволно са се регистрирали във форума и решиха да споделят нещата в Инетрнет, това не е повод да се обвиняват модератори в пристрастия, вършим си работата, това е...
Е, браво и нека няма много анонимници, че ме дразнят, а че всичко е направено да ни виждат в БЪЛГАРИЯ И СВЕТА това е безпорно и ще ни има!
bobi
bobi
модератор
модератор

Брой мнения : 691
Join date : 17.02.2008
Age : 55

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by free Чет Окт 27, 2011 10:32 pm

elana написа:Аз, от никого никакви облаги не очаквам? Защото съм се убедила, че перспективи тук няма. Смешко!

От кога на критиката и казват заяждане, сигурно когато не им изнася на някои. Моля се на бога все пак да не спечели канддата на Герб, защото тогава ще ви гледам сеира.
Като гледам, тук заприлича на гербаджииска сбирка, почнаха да се показват интереси и апетити. Ама поизчакайте, може и да са напразни. А аз нямам работа тук и ви напускам.
Не си мислете, че се страхувам или нещо подобно, просто не виждам смисъл да се пише. Оставям ви, да се хвалите колко сте велики!

Малко недоумявам???
Няма преспективи - тогава защо толкова всилено агитирате за едни и против други? Това значава, че е без значение кой ще е кмета, просто района е отписан.
Нека го наречем критика Very Happy
Защо се молите да не спечели кандидата на ГЕРБ? По-добре се молете да спечели вашия кандидат. Оно я не сакам я да съм добре, а Вуте да е зле!
Как прецени, че е гербаджийска сбирка, като над 80 % от постовете са срещу ГЕРБ?
Какво ще стане ако ГЕРБ спечели местния и президентския вот? Потоп, пандемия, земетресение ... Ако РЗС беше спечелило (извинявай, ти се отментна от тях) какво щеше да стане? Земния РАЙ, в Огоста ще тече мед (по-добре вино), 0 % безработни, 5000 евро заплата, а хляба 6 стотинки .... Very Happy
Не се отказвайте госпожо Елана ...
free
free
нов член
нов член

Брой мнения : 21
Join date : 20.10.2011
Местожителство : USA

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by Bel Muj Чет Окт 27, 2011 10:38 pm

Цветелина отправи уместна забележка, но Вие изглежда не желаете да се съобразите!!!

А що се отнася до района той е в реанимация отдавна.
Bel Muj
Bel Muj
редовен
редовен

Брой мнения : 58
Join date : 28.09.2011

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by free Чет Окт 27, 2011 10:40 pm

Въпрос към Анатоли Първанов:
Като настоящ служител в общинска администрация Чипровци, смятам, че познавате добре колегите си. Ако станете Кмет ще има ли сменени служители и защо?

Въпрос към Пламен Макавеев:

Какво ще стане с вашия бизнес ако станете Кмет? Дори и някой друг да го поеме Вие ще бъдете пряко заинтересован как вървят нещата. Ще имате ли време и за това? Предполагам, че имате много познати, също бизнесмени. Може ли да очачваме някои от тях да печелят общински конкурси за доставки и т.н.?
free
free
нов член
нов член

Брой мнения : 21
Join date : 20.10.2011
Местожителство : USA

Върнете се в началото Go down

СЪОБЩЕНИЕ Empty Re: СЪОБЩЕНИЕ

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 1 от 2 1, 2  Next

Върнете се в началото


 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите