Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Шивашки цех в Чипровци

4 posters

Go down

Шивашки цех в Чипровци Empty Шивашки цех в Чипровци

Писане by elana Сря Окт 10, 2012 6:34 pm

Вчера разбрах, че се прави проучване за откриване на шивашки цех в Чипровци. Днес видях обяви на които пише, че приемат кандидати за работа, като записването става в съвета. Може ли някой да даде повече информация, защото ми се струва, че много хора не го знаят това. Не бива да се изпуска тази възможност, защото това е едно добро решение.
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Шивашки цех в Чипровци Empty Re: Шивашки цех в Чипровци

Писане by bobi Чет Окт 11, 2012 4:08 pm

elana написа:Вчера разбрах, че се прави проучване за откриване на шивашки цех в Чипровци. Днес видях обяви на които пише, че приемат кандидати за работа, като записването става в съвета. Може ли някой да даде повече информация, защото ми се струва, че много хора не го знаят това. Не бива да се изпуска тази възможност, защото това е едно добро решение.
Прекрасно решение и това е бъдещето на Чипровци, но до колкото чух не искат да работят за минимална заплата или нещо подобно, искали повече. Та да вметна, че вишисти с по две виши и език работят за 500лв и нямат избор, инак гладуват примери много. В криза трябва да се усъваршенства човек и да работи на две работни места понякога. Пример, моята жена като началник поща взима 380лв, отговаря за хиляди лева и това е.
п.п синът ми работи във фирма за н...лв. заплата, но кандидатстват хора с по две виши и н... езика и нямат шанс. Разберете, че при пазарна икономика всеки трябва да се развива сам, комунизма отмина. Лошо е за инвалиди и възрастни хора, според мен те са уязвими и т.н...
bobi
bobi
модератор
модератор

Брой мнения : 691
Join date : 17.02.2008
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Шивашки цех в Чипровци Empty Re: Шивашки цех в Чипровци

Писане by gogata622 Чет Окт 11, 2012 9:46 pm

Боби,проблема не мисля,че е в това да рааботиш на няколко места запда свържеш двата края!Миислиш ли,че като свършиш първа смянап нап струга и отидеш на друго вясто още толкова време пак на струг ще бъдеш толкова ефеективен и работоспособен,коолкото си бил при първата смяна?А и колко време ще издържиш2Проблемът да се плаща реалната стойност на труда ти,което никой никъде не прави,за да се работи повече и да вможе да се изкара повече за еди кой си!Например на вморето един кваалифициран готвач взиме от 1000 лева нагоре!Говорим за заплаати от 1500 - 2000 и повече!И това са много добри пари!Ноо ги дават,защото нямаа достатъчно квалифициран персоналр - хора,които знаят за каткво става въпрос,а не хванати от улицаата да обръщат кебапчета на скаарата и даа сеервират по една халба в двете ръце!
gogata622
gogata622
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 374
Join date : 10.01.2010

Върнете се в началото Go down

Шивашки цех в Чипровци Empty Re: Шивашки цех в Чипровци

Писане by gogata622 Чет Окт 11, 2012 9:57 pm

За това при всимких професии трябва да ивма някакъв критерии,както едно време имаше разряди!Който е майстор,работи добре и се справя добре,естествено,че трябва да вземе повече!А който не може,еми ще си кара на минимаалната заплата!Не е честно всички да работят за минималната!Защото ивмап специалисти,има и статисти!А що се оотнася до образованието съпругата ми е учител с две специалности,но томи кори за баници,защото такива,които трябва да работят за минималната работна заплата,са поставени на тезип места и си ги пазят със всички средства и по всякакъв начин!Защото просто това могат по-добре,отколкото да си гледат рааботата,за която им се плаща1
gogata622
gogata622
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 374
Join date : 10.01.2010

Върнете се в началото Go down

Шивашки цех в Чипровци Empty Re: Шивашки цех в Чипровци

Писане by elana Чет Окт 11, 2012 11:12 pm

Една моя позната имаше верига от шивашки цехове в Плевен, Търново, Габрово и Русе. Та тя ми казваше следното: Не мога да плащам малки заплати на работничките си, защото ще напуснат и ще отидат в друг шивашки цех. Ще отидат, защото имат избор. А тук жените нямат избор, изправени са пред дилемата- или да стоят без работа, или да работят за минималната заплата. И все пак трябва да се направи избора, за да не кажем утре пак, че сме имали възможност, но сме я изпуснали.
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Шивашки цех в Чипровци Empty Re: Шивашки цех в Чипровци

Писане by tcvetelinka Вто Ное 20, 2012 2:13 pm

Доколкото знам има си минимален праг на осигуряване за всяка професия, но трябва да имаш тапията за него иначе си на минимална заплата за страната. Така, че другият вариант е фирмата да квалифицира работниците си и да минат на по висока заплата, но едва ли Smile
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Шивашки цех в Чипровци Empty Re: Шивашки цех в Чипровци

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите