Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Айде, да си пооратимо!/2/

+7
непослушки
vstoyanovabg
ognjan-admin
eli
elana
tcvetelinka
bobi
11 posters

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Вто Мар 29, 2011 3:12 pm

elana написа:Абе некой дън мое да посакамо и новини на торлашки. Very Happy

Оно торлаците у србете са си напраили безплатен за сички торлашки е-вестник куту цела медиа на торлашки. Они гу беа укачили по сайта на Zavičajno društvo Timočana – Torlaka Minićevo. Четенето а с едан клик врз линк. Ма кво гу напраиха тоа е-вестник, да са не увиди, никой не зна и не мое да казува.

Щом они моат да имат е-вестник, аре па и ниа, ако верно тва сакате. Неа проблем а са уреди. Я одавна си гу мислим, ма никой ми неа казувал що сака такова а са праи и що гу влече да участва, че да са напраи, щото оно само сас сакане неа да стане, трее некой и а са задейства.

Иначе неам против да уредим техническата част и дизайна, па од които сакат да са задействат- да уредите снимкьи, материале, случке и новине секакви на торлашки, ко сакате мое и поезию, песнью, ратинкью некую да са тура, кво саката, па тва мое да а унутре. Ко има желаещи, да казуват, па че се организираме и че каем подробносте.
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by elana Вто Мар 29, 2011 5:44 pm

torlak написа:
elana написа:Абе некой дън мое да посакамо и новини на торлашки. Very Happy

Оно торлаците у србете са си напраили безплатен за сички торлашки е-вестник куту цела медиа на торлашки. Они гу беа укачили по сайта на Zavičajno društvo Timočana – Torlaka Minićevo. Четенето а с едан клик врз линк. Ма кво гу напраиха тоа е-вестник, да са не увиди, никой не зна и не мое да казува.

Щом они моат да имат е-вестник, аре па и ниа, ако верно тва сакате. Неа проблем а са уреди. Я одавна си гу мислим, ма никой ми неа казувал що сака такова а са праи и що гу влече да участва, че да са напраи, щото оно само сас сакане неа да стане, трее некой и а са задейства.

Иначе неам против да уредим техническата част и дизайна, па од които сакат да са задействат- да уредите снимкьи, материале, случке и новине секакви на торлашки, ко сакате мое и поезию, песнью, ратинкью некую да са тура, кво саката, па тва мое да а унутре. Ко има желаещи, да казуват, па че се организираме и че каем подробносте.

Малко га докарваш, ама не е бъж како нас. Ама похвално е че се учиш. А за вестникът, добре си га намислил, ама има една миничка подробност, кой че га спонсорира? Иначе акълие колко сакаш.
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Вто Мар 29, 2011 6:57 pm

Малко га докарваш, ама не е бъж како нас. Ама похвално е че се учиш. А за вестникът, добре си га намислил, ама има една миничка подробност, кой че га спонсорира? Иначе акълие колко сакаш.

Мене у собуту дома те така се орати, па у вас незнаем, ма зазрче навамо и думам що неа кво па да а толку поинакво от при назе- ли се разумевамо, ели я ви разумевам вазе, па виа мене лаас да ма разумевате и виа... Smile

За тва с е-весника на торлашки. Оно спонсоре неа да требуват. Неа за кво. Я иам умениата и програмите за е-весник и мом да сглобим све, кво ми са преда куту писувано, ели куто снимке, ели куту ратинкье. Накраа мом а укачим куту pdf напраеното на сървъра на моа сайт куту едан линк, който секи, кой си сака, мое си гу копира каде си сака (свободно, без ограничениа). Едан клик на тоа те линк и са отвара е-весник, па се чита (безплатно от кой си сака). Тва сичкуту- мом да делим време а гу напраим, ко са сберат ора, па а са навиат да делат време за весникари.
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by elana Вто Мар 29, 2011 7:11 pm

Мое да се помисли за това. Я си мислеше, че сакаш да е артиен носител. А тека мое, що не? Ти га напрай а ми полъка че га разучимо и че пишемо и ми.
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by elana Вто Мар 29, 2011 7:13 pm

[quote="torlak"]


Мене у собуту дома те така се орати, па у вас незнаем, ма зазрче навамо и думам що неа кво па да а толку поинакво от при назе- ли се разумевамо, ели я ви разумевам вазе, па виа мене лаас да ма разумевате и виа... Smile

За тва с е-весника на торлашки. Оно спонсоре неа да требуват. Неа за кво. Я иам умениата и програмите за е-весник и мом да сглобим све, кво ми са преда куту писувано, ели куто снимке, ели куту ратинкье. Накраа мом а укачим куту pdf напраеното на сървъра на моа сайт куту едан линк, който секи, кой си сака, мое си гу копира каде си сака (свободно, без ограничениа). Едан клик на тоа те линк и са отвара е-весник, па се чита (безплатно от кой си сака). Тва сичкуту- мом да делим време а гу напраим, ко са сберат ора, па а са навиат да делат време за весникари.

Знаеш ли, малко ми приличе това на сръбско, кво че каеш?
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Вто Мар 29, 2011 7:21 pm

Неам кво да каем, но моа род а наполовина у србско, наполовина у бугарско. Я сам из таа половина, деа из бугарско.
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Вто Мар 29, 2011 8:09 pm

elana написа:Мое да се помисли за това. Я си мислеше, че сакаш да е артиен носител. А тека мое, що не? Ти га напрай а ми полъка че га разучимо и че пишемо и ми.

Работата е многу, неа за едан човек- само я да праим е-весник, оно неа да стане. Колко да демонстрирам ко се напраи е-весник, ка ми а идеата а са чита, напраих набрже ена страница, ма мноо набрже и без да оформям нищо естетически (за което се извиневам, ма време за повече ми са не намира). Нещо такова откаде доступност до читане гу думам:КЛИК
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by elana Вто Мар 29, 2011 8:34 pm

Интересна идея.
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Вто Мар 29, 2011 8:42 pm

Ми реално требуват каде 2-3 човека още а са сберат и мое да са напраи месечник от 8-10 такиа странички куту таа примерната. Тва иде да рече, че секи от теа ора, кои са навиат, трее в рамките на 1 месец да намира време да пише по 2 материала у размер 1 уърдовски лист. Ко са намира повече творчески устрем и свободно време, мое и да излаза по-начесто, ма тава а за ора с мноо свободно време, а я си думам, че сички си имат и друга работа, за тава идеата ми а да неа много натоварващо, едан месец време за писуване на 2 листа ми са види убово.
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by tcvetelinka Вто Мар 29, 2011 8:50 pm

Това за ора без работа, и с идеали, ама лудите измреа, и малко осташе таквие.
Торлашко убаво име, и обхваща голяма територия.
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Вто Мар 29, 2011 8:53 pm

Ми колко луди осташе, толку. Ко са обадат, мое са напраи е-весник, ко са не обадат, кво ще, тава да буде.
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by elana Вто Мар 29, 2011 8:53 pm

Я съм съгласна. Пиши ме първа, ама имам условие. Нечем тук да се пише за политика. Мое да пишемо за снае, свекърве а па и за тъще и зетьове, за кво ли не друго. Да пишемо кой къде одил и кво видел. Да пишемо с много хумор (ко па да га пишем това на торлашки, ако мое некой да ми кае).
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Вто Мар 29, 2011 9:04 pm

elana написа:Я съм съгласна. Пиши ме първа, ама имам условие. Нечем тук да се пише за политика. Мое да пишемо за снае, свекърве а па и за тъще и зетьове, за кво ли не друго. Да пишемо кой къде одил и кво видел. Да пишемо с много хумор (ко па да га пишем това на торлашки, ако мое некой да ми кае).

Предложението да са не пишува за политичарстване са приама. Я сам с две руке "За" а са галчи за секви друготии, па ко ше е и с хумор, ептен са навих на идеата ти.
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Вто Мар 29, 2011 10:43 pm

tcvetelinka написа:Това за ора без работа, и с идеали, ама лудите измреа, и малко осташе таквие.
Торлашко убаво име, и обхваща голяма територия.

Та казувай, що я нещо не може а разберем- ще ли а са присаединиш и ти?
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by bobi Сря Мар 30, 2011 7:37 am

Абе това каде го мислите не е лошо. Я би чел такъв весник с кеф, но не мом да пишем много много. Завършил съм спортно училище, а там не се наблегаше на ученето. Та трепете се па белким стане нещо.
bobi
bobi
модератор
модератор

Брой мнения : 691
Join date : 17.02.2008
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Сря Мар 30, 2011 8:11 am

Абе това каде го мислите не е лошо. Я би чел такъв весник с кеф, но не мом да пишем много много. Завършил съм спортно училище, а там не се наблегаше на ученето. Та трепете се па белким стане нещо.

А ти са навий- те я казувам а те туриме да водиш спортувалнята (у оня е-вестник на Timočana – Torlaka имаа и спорт, да знааш, ма там цел отбор беа, не помним вече за кво, ма беше печелил разни спортуваниа). Оно мое да пишеш кви са правилата за футбол, волейбол, за баскетбол и да представаш разните спортове и здравословстване на торлашки. Сакаш ли?
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by bobi Сря Мар 30, 2011 8:43 am

torlak написа:
Абе това каде го мислите не е лошо. Я би чел такъв весник с кеф, но не мом да пишем много много. Завършил съм спортно училище, а там не се наблегаше на ученето. Та трепете се па белким стане нещо.

А ти са навий- те я казувам а те туриме да водиш спортувалнята (у оня е-вестник на Timočana – Torlaka имаа и спорт, да знааш, ма там цел отбор беа, не помним вече за кво, ма беше печелил разни спортуваниа). Оно мое да пишеш кви са правилата за футбол, волейбол, за баскетбол и да представаш разните спортове и здравословстване на торлашки. Сакаш ли?
Нечем и не ми се занимава, казуем ти чесно!
bobi
bobi
модератор
модератор

Брой мнения : 691
Join date : 17.02.2008
Age : 55

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by tcvetelinka Сря Мар 30, 2011 10:33 am

Я мое по дизайно да се опраим, иначе ич не ме бива ни у писане, камо ли пък да оратим...
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Сря Мар 30, 2011 11:58 am

tcvetelinka написа:Я мое по дизайно да се опраим, иначе ич не ме бива ни у писане, камо ли пък да оратим...

Лого ели нещо такова, ако ти са занимава, да те дириме ли?
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Сря Мар 30, 2011 12:00 pm

bobi написа:Нечем и не ми се занимава, казуем ти чесно!

Щом па те не влече, лошо нема. Smile
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by tcvetelinka Сря Мар 30, 2011 12:07 pm

Лого еми мое, думайте за визия или идея...
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Сря Мар 30, 2011 12:51 pm

tcvetelinka написа:Лого еми мое, думайте за визия или идея...

Оно данаска са а стунтило и я ич не моем ни да мислим, ни било кво било. Ти некви идеи имаш ли?
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by elana Сря Мар 30, 2011 1:12 pm

Друго имало-немало, ама пръч требе да има! Very Happy
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by tcvetelinka Сря Мар 30, 2011 1:21 pm

Very Happy аааа Елана, пръчо е рогат...
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by elana Сря Мар 30, 2011 1:58 pm

tcvetelinka написа: Very Happy аааа Елана, пръчо е рогат...

Какво като е рогат? Накога в герба на чипровци са го сложили.

А ето това ми хареса-„Имало едно време едни достойни, горди и непокорни хора. Има ги и сега. Наричат ги торлаци. Хората с белите дрехи, бели като снега по Балкана и босилека в момината градина. Те живеят в дивно място, там където планината докосва небето, там където започва безкраят!”

„Имало ги е някога, има ги и сега, и ще ги има винаги... Те торлаците са вечни, като планината и вярата, и земята българска.”

Торлаците са малка етнографска група населяваща днешните Видинска и Монтанска област, както и села в Чипровско, Берковско, Белоградчишко и други.
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Сря Мар 30, 2011 2:40 pm

Торлаците са малка етнографска група

Торлаци има у бугарско, у сръбско, у македонско, у румънско и у словенско. Тава са 5 држави. Я не вервам на теа статистики и твардениа, щот смо биле манко.

Да, етнографиата на България ни а описала куто етнос (графиа - из гръцкото за писане + етнос, което е па из гръцки и служи за обозначаване на ора из другаде, които са се влели у друг народ най-общо казувано, а етнографска група, ще рече група на етнос, коята се описва). Свите етнографи у тиа 5 држави са признали, що торлаците смо етнос у техните држави. Според мене ич не сме манко, щом смо са изпонаселили у 5 држави.

А иначе и мене за слоган ми аресва тва: „Имало едно време едни достойни, горди и непокорни хора. Има ги и сега. Наричат ги торлаци. Хората с белите дрехи, бели като снега по Балкана и босилека в момината градина. Те живеят в дивно място, там където планината докосва небето, там където започва безкраят!” Но оно а с авторски права. Нема да мое да се ползува.
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by elana Сря Мар 30, 2011 2:55 pm

Аз го копирах от нета, така е, но мисля че не е проблем да се ползва, не знам, може би пък и не трябва, но е хубаво.
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Сря Мар 30, 2011 3:00 pm

elana написа:Аз го копирах от нета, така е, но мисля че не е проблем да се ползва, не знам, може би пък и не трябва, но е хубаво.

Доста е хубаво, така е.

За мое съжаление обаче не успях тогава да отида на изложбата в Националният Етнографски Музей (2006-2007 доста пътувах), по повод на която са тези думи.
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Чет Мар 31, 2011 1:53 pm

tcvetelinka написа: Very Happy аааа Елана, пръчо е рогат...

И по бирата гу има куту символика. Smile Я аресвам борчета... Ма ка ли че изгледа пръч помежду борчета на ратинкя, те тва не моем си предстаим... Shocked
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by elana Съб Апр 02, 2011 6:05 pm

Борчета, знам ли, я све си мислим, че тук букьете су повече. Мое па и фигура от килим, тук Цветелинка да си кае думата. И торлаците у Сръбско иму килиме.
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Съб Апр 02, 2011 6:49 pm

А у нас- борова гора. Що скиталяк а падал у таа гора, не моем гу прежалим, що ся у тоа голем град неам ка да са разодим по тоа начин. И по другаде куту улезнем у борова гора, неа кво а по моа си край. Па и едан язовир па а там. И рекуту ми а била наблизо.

tcvetelinka да си кае- мое и килими да су, оно си а идеа и тва.
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by elana Съб Апр 02, 2011 8:47 pm

А това от Гогата:

Турлашка молитва

Боже,Боже!Що не може
сиранье да е мъглата?
Че си режем,че си мажем,
да не кърку ми цревата!

Боже,Баже!Що не може
све вино да е реката?
Че си пием колко сакам,
та да ми щури главата!

Боже,Боже!Що не можге
да си имам три женице?
Да ми готве,да ме перу,
да ми прае и мекице!


Боже,Боже!Що не може
цел дън да лежим на сенкю?
Га се стъмни я да поем
от седенкю на седенкю!

Боже,Боже!Що не може
мед да вали от небото?
Да си мажем на филию,
да га мешам със маслото!

Боже,Боже!Що не може
стаж да воде у кръчмето?
Две пенсие че изкарам,
че има и за детето!

Боже,Боже!Що не може
место снег шикер да вали?
Да натрупа по земюту,
да е благо на душуту!

Боже,Боже!Що не може
леб да расне у горуту?
Кат се свърши да отидем
да напълним пак торбуту!

Боже,Боже!Що не може
петолевке като гъбе
по ливадете да има?
кому требу,да узима!

Боже,Боже!Що не може
тук,у двор да е морето?
Цел дън че седим на плажът
и че си печем дупето!

Георги Костодинов
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Нед Апр 03, 2011 6:03 pm

Идейно е. Благодаря за четивото.
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Нед Апр 03, 2011 6:28 pm

Оточка са зарибих по тоа Illustrator (благодарности за модесата, де ми казува за таа програма). Те линк на процеса: КЛИК

А и ми ареса идеата за векторно 3D лого и ко си неам млогу работу ютре че зазрчем и по-плно... После и йедну вречу с пръч унутре мое се попробувам да докарам у 3D...
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by tcvetelinka Нед Апр 03, 2011 8:05 pm

Illustrator за него здраво боб...ич не е лъсан Very Happy 3D за мене лично не седи добре ни за вестник ни за сайт...
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Нед Апр 03, 2011 8:17 pm

С Illustrator че са млатиме с ньегу, ко не сака да праи убови ратинки.

За 3D е те тва ми ареса, щото оно и килими си има ка са добават, и чаши ка са добават, а за ракиюту само нищо не са казували, ма ша са добави по реда си и она, нема где да оди: КЛИК Кво ти а мнението?
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by tcvetelinka Нед Апр 03, 2011 8:50 pm

Готино ама и требе як комп за 3D, ако имаш си ок...
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Пон Апр 04, 2011 8:02 am

tcvetelinka написа:Готино ама и требе як комп за 3D, ако имаш си ок...

Е, неа баш последня мода, ма има си некав потенциал щайгата, неа куту да нема. Остаа да увидим работуту ка че ми а- що оно тек по некой пут сакам да праим нещо, а оно нема кво, па по друг пут те така те ма изпозарине работу, що са не моем дижем за нищо. Rolling Eyes
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by gogata622 Пон Апр 04, 2011 8:41 am





Разби сърцето ми на хиляди парчета!
След туй си тръгна просто ей така!
С любов,от някого на заем взета,
и след това захвърлена в калта!

Все още чувам стъпките ти в мрака,
а после хлопва пътната врата!
И две очи,които още чакат!
И две ръце,протегнати в нощта!

Дори не знам защо мълчах и страдах?
А може би очаквах този час?
Да бях те спрял!Но аз от теб избягах!
Тъй хубавото свърши между нас!

Обичала си друг,и си желала
в прегръдките ми него страстно ти!
За другия ти скришом си мечтала!
А аз ти вярвах!И сега боли!

Но не е страшна болката,когато
сърцето ти желае любовта!
След всяка зима идва топло лято!
След всяка есен идва пролетта!

Ти можеше ли да спестиш лъжата?
Аз щях ,повярвай,да те разбера!
Отключена все още е вратата!
Но там,зад нея,само пустота!


3 IV 2011г
gogata622
gogata622
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 374
Join date : 10.01.2010

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Пон Апр 04, 2011 7:45 pm

@gogata622

Синочка я са присети кво беа написували на 21 Септември 2010г., када требуваше да излаза "Спомените нямат сянка". Те:

Ще има и речник на турлашките думи, Турлашката азбука, прекорите на чипровчани, най - употребяваните изрази в този район и други такива!

Да те питам, ко неа тайну, кво стану- има ли га тоа речник на турлашките думи, таа турлашка азбука и мое ли некак да се увиди?
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by elana Пон Апр 04, 2011 7:51 pm

Че га има. Я че пущим тия дни малко от книгата на Георги, но това е в книгата " Торлаци веселяци". Таа и другата се продаву в музеят и в информационният център на центъра.
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Вто Апр 05, 2011 1:24 pm

elana написа:Че га има. Я че пущим тия дни малко от книгата на Георги, но това е в книгата " Торлаци веселяци". Таа и другата се продаву в музеят и в информационният център на центъра.

Благодарско. Smile
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by gogata622 Сря Апр 27, 2011 12:48 pm





Българио!За тебе ги избраха!
Една бе ти достойна зарад тях!
Ошушкаха те!Цяла те обраха!
Дори не смятат,че това е грях!

Пред избори на всичко са готови,
и обещават работа,пари!
Повеждат ни към хоризонти нови,
но след това забравят ни,уви!

Долу някъде във низините
свил се техният електорат!
Те са горе - там,във висините,
в друг,далечен,недостъпен свят!

Там сред лукс и приказни палати,
сред красавици от силикон,
мерцедеси,Ауди,Бугати,
те творят закон подир закон!

В грижа за доброто на народа
те се трудят всеки Божи ден!
Със одежди по последна мода,
и със имидж нов и променен!

Сините от вчера са зелени,
жълтите - със бледорозов тен.
Всички до един са подредени-
казват ни : Гласувайте за мен!

След това се почва от начало -
стара песен с нови гласове!
А народът ръкопляска : Браво!
Вместо хляб асфалт ще се яде!

Гербери,лалета,минзухари,
карамфили,рози със бодли!
Всеки своя кон си натовари,
а електоратът гладен спи!
gogata622
gogata622
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 374
Join date : 10.01.2010

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by elana Сря Апр 27, 2011 5:46 pm

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Clapanim

Те това е, каза га! Ама па и тоа заспал народ не види ли, не чуе ли? Иде некако тека "не ме глей кво праим а ме слушай кво оратим" Он ти не дига пенсюту, ти окаш за ньега. Не могло било, немало паре, а за ньега от къде има? Абе я не сакам ваште паре, сакам си мойте, къде съм работила толко млого године. Ама не мое. Дянков че требе да си прай залу за фитнес, президент и премиер требе да ловуу без паре. А от чужбинете се не маньуу. Поне да виде како живеу ората там кво узиму и кво купуу. Прае ли се текви палати у кризу, а кажете ми?
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by tcvetelinka Сря Апр 27, 2011 6:08 pm

Лекичко полекичко почват да ни понаместват предизборно, кой със свинсики софри и пиячка на корем, кой с благи думи, друг с ела я имам нужните хора да те вредим у една далаверка...
tcvetelinka
tcvetelinka
модератор
модератор

Брой мнения : 4650
Join date : 22.03.2008

http://crazy2002-tcvetelinka.blogspot.com/

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Сря Апр 27, 2011 6:42 pm

Оно политичарите рупат баницата, щот нги са дава да а рупат.
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by elana Сря Апр 27, 2011 8:08 pm

Кога е за ньи, ела глей колко су пъргави! Че си решаву и почивкье и привилегие, оно за това е големия зор еднуж да се наместе.
elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by elana Сря Апр 27, 2011 8:23 pm

elana
elana
потребител на месеца
потребител на месеца

Брой мнения : 4744
Join date : 01.03.2008
Age : 75
Местожителство : гр. Чипровци

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by gogata622 Чет Апр 28, 2011 11:46 am




Какво за него означаваш ти?
Шампанско!Чаши две!Хотелска стая!
Минута страст!И след това сълзи
когато си отиде той на края!

Очаквоне да дойде вечерта,
когато всичко пак ще се повтори!
Дори със него пак ще си сама
след себе си вратата щом затвори!

Сама избра играчка за любов
в ръцете му да бъдеш и да страдаш!
След него сигурно ще дойде нов?
От себе си едва ли ще избягаш?

Един след друг ще идват!След това
един след друг от теб ще си отиват!
На сутринта ще бъдеш пак сама!
Очите ти тъгата ще прикриват!

Дали не ти достигна любовта?
Сърцето ти за мен не се отвори!
Или ти беше малко обичта?
Не знам!Но страницата се затвори!

Вече всичко ще се промени-
и любовта,и времето,и ние!
И мен,и теб безкрайно ще боли!
Едва ли споменът ще се изтрие?

gogata622
gogata622
вие избирате
вие избирате

Брой мнения : 374
Join date : 10.01.2010

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by torlak Чет Апр 28, 2011 11:52 am

@gogata622
Убово е. Ареса ми. Smile
torlak
torlak
чипровчанин
чипровчанин

Брой мнения : 139
Join date : 17.03.2011

http://torlak.do.am

Върнете се в началото Go down

Айде, да си пооратимо!/2/ - Page 2 Empty Re: Айде, да си пооратимо!/2/

Писане by Sponsored content


Sponsored content


Върнете се в началото Go down

Страница 2 от 3 Previous  1, 2, 3  Next

Върнете се в началото

- Similar topics

 
Права за този форум:
Не Можете да отговаряте на темите